اخبار

جلسه پیگیری عملیاتی شدن آیین نامه مراقبت بعد از خروج معتادان در دستگاه های اجرایی برگزار شد

جلسه پیگیری عملیاتی شدن آیین نامه مراقبت بعد از خروج معتادان در دستگاه های اجرایی برگزار شد
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری جلسه پیگیری عملیاتی شدن آیین نامه مراقبت بعد از خروج معتادان در دستگاه های اجرایی ذیربط با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، احمدی معاون دادستانی شهرستان زنجان در این جلسه با ارائه توضیحاتی در رابطه با آئین نامه مراقبت بعد از خروج معتادان که در سال 1393 از طرف رئیس قوه قضائیه تصویب و ابلاغ گردید، ضمن تاکید به تداوم مراقبت های درمانی و پزشکی در خصوص معتادان بهبود یافته برای تکمیل چرخه درمان پیشنهاد داد،که سازمان صنعت، معدن و تجارت مجموعه هایی را ایجاد کند که تمامی کارکنان آن متشکل از معتادان بهبود یافته بوده و بدین طریق موجبات بازگشت آنها به جامعه فراهم گردد.

نصیری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در ادامه جلسه عنوان کرد: در مراکز درمانی سه کار انجام می گیرد. ابتدا کار غربالگری انجام و از نظر ابتلا به بیماری های مختلف مورد معاینات متعدد قرار می گیرند، دومین کار جلوگیری از دسترسی معتادان به مواد مخدر بوده و سومین کار آماده کردن معتادان برای ترک اعتیاد می باشد.

غریوی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شغل برای معتادان بهبود یافته را به عنوان یکی از مراحل مهم در تکمیل چرخه درمان و مراقبت از معتادان بهبود یافته عنوان کرده و توانمند سازی مالی و تامین شغل برای معتادان بهبود یافته و خانواده هایشان را در جلوگیری از بازگشت معتادان بهبود یافته به دامن خانمان سوز اعتیاد موثر دانست.

وی پیشنهاد داد: با استفاده از مراکز مهارت آموزشی دولتی و خصوصی برای معتادان بهبود یافته می توان تلاش های فنی و حرفه ای برگزار کرد و آنها را برای ورود به جامعه آماده ساخت.

غریوی با اشاره به آمادگی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان از جمله فنی و حرفه ای و صندوق کارآفرینی امید برای همراهی با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و معاونت اجتماعی دادگستری استان برای کمک به اشتغال معتادان بهبود یافته، هم افزایی دستگاه های اجرایی ذیربط را در این حوزه در اثر بخشی فعالیت ها مورد تاکید قرار داد.

۱۹ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید