اخبار

نتایج طرح نیروی کار تابستان 95 از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

نتایج طرح نیروی کار تابستان 95 از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از انتشار نتایج طرح نیروی کار تابستان 95 از سوی مرکز آمار ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی با اشاره به گزارش مرکز آمار ایران در خصوص طرح نیروی کار کشور در تابستان 95 از کاهش نرخ بیکاری در استان زنجان از سال 93 به بعد خبر داد.

وی تصریح کرد: نرخ بیکاری استان زنجان از 8/9 درصد در تابستان سال جاری به 2/8 درصد کاهش یافته و بعد از استان های مرکزی با 7/6 درصد، همدان با 8 درصد و سمنان با 1/8 درصد در رده چهارم کشوری از نظر کمترین نرخ بیکاری قرار گرفته است.

غریوی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان 94، 4/42 درصد و نرخ بیکاری 6/8 درصد بوده است، عنوان نمود: نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان سال جاری 1/45 درصد بوده که بیشتر از میانگین کشوری 4/40 درصد بوده رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به سیاست گذاری صحیح در حوزه اشتغال و همراهی و همگامی مسئولین استانی علی الخصوص اهمیت و توجه و عنایت خاصی که استاندار زنجان به بحث اشتغال و کارگروه تخصصی اشتغال دارد ابراز امیدواری کرد که شاهد افزایش فرصت های شغلی در استان برای جویندگان کار و کاهش نرخ بیکاری در استان باشیم.

غریوی مسئله اشتغال را مسئله ای ملی و فرا بخشی عنوان نمود که رفع آن نیازمند همکاری تمامی زیربخش های دولت و حتی مردم می باشد و به لحاظ دغدغه ای که در این خصوص احساس می شود نیاز به همکاری بیشتر وجود دارد.  

۲۰ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید