اخبار

دیدار دوچرخه سوار حامل پرچم شهدا به کربلا با مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان

دیدار دوچرخه سوار حامل پرچم شهدا به کربلا با مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان
روح‌الله بصیری‌نیا، دوچرخه‌سوار حامل پرچم مزین به تصاویر 62 شهید کشور که عازم کربلای معلا است با مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان احمد غریوی در ای دیدار تلاش این ورزشکار عزیز را تحسین  نمود و گفت: همت والای این دوچرخه سوار نشان دهنده عشق و علاقه به ائمه اطهار‌(ع) و ارج نهادن به مقام شهداست.

وی این حرکت ارزشمند را در زنده نگه داشتن یاد شهدای مدافع حرم ؛  اقتدار، عزت، صلاح و رستگاری جامعه را مرهون خون شهدا دانست و گفت : شهدا چراغ  راه ما هستند و  راه ویاد شهدا سر مشق و الگو برای جامعه باشد.
 
وی ادامه داد: خانواده شهدا هر آنچه داشته اند در راه خدا داده اند و خدا نیز به آنها نعمت های زیادی اعطا می‌کند، چرا که با خدا معامله کرده اند و مسیر امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) را طی کرده اند.

در ادامه بصیری نیا هدف از سفر فرهنگی - ورزشی خود را زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: سفرم را با حمل پیام 'مقاومت، ایثار، شهامت و شهادت' آغاز کرده‌ام.
وی در معرفی خود اظهار‌کرد: ‌90 ‌درصد ایران را رکاب زده ام و عضو کمیته ایرانگردی و جهانگردی فدراسیون دوچرخه سواری بوده ام و هم‌اکنون چندین سال است که در حال سفر به سراسر ایران هستم.
این دوچرخه‌سوار سفر خود را از محل سکونت خود، یعنی شهریار آغاز و پس از گذشتن از استان های قم، مرکزی، زنجان، لرستان، ایلام به مرز مهران رفته و مسیر نجف، کربلا، کاظمین را با پای پیاده می پیماید تا پرچم حامل تصاویر شهدا را به حرم ابا عبدالله الحسین(ع) برساند.
روح الله بصیری‌نیا متولد سال 1359 در گیلان غرب است و حدود 14 سال است در رشته دوچرخه‌سواری فعالیت می‌کند.

۲۰ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید