اخبار

واگذاری اشتغال به وزارت تعاون نشان اراده دولت در حل این مشکل است

واگذاری اشتغال به وزارت تعاون نشان اراده دولت در حل این مشکل است
وزیر تعاون گفت:ساماندهی وضعیت اشتغال کشور نیاز به برنامه ریزی دقیق و صبر و همراهی مردم دارد و اینکه دولت مسوولیت ساماندهی وضعیت اشتغال را بر عهده وزارت تعاون گذاشته به دلیل جدی بودن دولت در حل مشکل بیکاری است

'محمد عباسی  در گفت گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : اینکه عده‌ای فکر می کنند وزارت تعاون در پذیرش مسوولیت اشتغال شجاعت به خرج داده است باید در نظر داشته باشند که به دلیل توانایی وزارت تعاون در برنامه ریزی برای ساماندهی و پالایش کارجویان، این امر بعنوان تکلیف ازسوی دولت به این وزارتخانه واگذار شده است.
وی افزود: در عین حال این امر چیزی از مسوولیت سایر دستگاه ها در قبال وضعیت اشتغال کشور کم نمی کند و تمام مسوولان باید برای رفع این معضل همکاری کنند.
وی ادامه داد: اقتصاد ایران در قانون اساسی به سه بخش دولتی ،تعاونی و خصوصی تقسیم شده،با این وجود تا به حال بیشتر اقتصاد کشور دولتی بوده است. در حال حاضر تلاش دولت بر این است با افزایش توانمندیها، مدیریت و سرمایه گذاری در دو بخش تعاونی و خصوصی زمینه حضور تمام اقشار جامعه را در اقتصاد فراهم کند.
وی به توانایی بخش تعاون در هم افزایی سرمایه های مردمی برای انجام ماموریتهای مختلف اشاره کرد و گفت: منابع انسانی به عنوان ارزشهای معنوی جامعه نیازمند توانمند سازی و ارایه آموزشهای لازم جهت ایفای نقش در اقتصاد است و وزارت تعاون به خوبی از عهده انجام این امر بر می آید.
وزیر تعاون در خصوص تاسیس صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون نیز بیان داشت که این صندوق برای حمایت از کسانی است که پشتوانه کافی برای دریافت تسهیلات ندارند و در تهیه وثیقه مورد نظر بانک نیز با مشکل مواجه هستند، به این ترتیب این صندوق ضامن آنان نزد بانک می شود.
وی تصریح کرد با این اقدام چرخه حمایت از تعاونیها و تسهیلات گیرندگان تکمیل می شود.
وی خاطر نشان کرد در حال حاضر صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون سرمایه اولیه مناسبی دارد ولی برای جوابگویی به نیازهای مردم محدود است که امیدواریم با همراهی دولت و مجلس این ظرفیت افزایش یافته و جوابگوی نیاز همه متقاضیان باشد.
عباسی یادآور شد هم اکنون 150 هزار تعاونی در کشور فعالیت می کنندکه ایجاد بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در راستای حمایت از این تعاونیها و تحقق وعده هایی است که وزارت تعاون برای توانمندسازی مردم داده بود

۳۱ اَمرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید