اخبار

فعالیت 6 مرکز مشاوره کارآفرینی در استان زنجان

فعالیت 6 مرکز مشاوره کارآفرینی در استان زنجان
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از فعالیت 6 مرکز مشاوره کارآفرینی در استان زنجان خبر داد.

 

، محمدرضا یوسفی در نشست خبری با خبرنگاران که به مناسبت هفته کارآفرینی انجام شد، اظهار کرد: از 24 آبان ماه تا 30 همین ماه به عنوان هفته کارآفرینی نامگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه هر سال همزمان با این مناسبت برنامه‌های مختلفی اجرایی می‌شود، تصریح کرد: از جمله برنامه‌هایی که طی این هفته اجرایی خواهد شد، تقدیر از نوآوران و کارفراینان است.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه هفته کارآفرینی فرصتی برای تغییر فرهنگ کار حاکم بر جامعه است، تصریح کرد: تلاش می‌شود در این هفته نسبت به نهادینه‌‌سازی فرهنگ کار آفرینی و معرفی الگوهای برتر عرصه کار و تولید اقدام شود.

وی با اشاره به ضوررت ایجاد اشتغال پایدار برای افراد دانشگاهی افزود: کارآفرینی و ترویج فرهنگ کاهش گرایش جوانان به مشاغل دولتی از جمله موضوعاتی است که به ایجاد اشتغال پایدار کمک خواهد کرد.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با تاکید بر لزوم هدایت درست افراد به بازار کار و نقش مربیان آموزشی در این زمینه اضافه کرد: ظرفیت بخش دولتی و بخش عمومی در ایجاد شغل محدود است، از همین رو نیاز است که توجه زیادی به امر کارآفرینی وجود داشته باشد.

وی ظرفیت ایجاد شغل از سوی بخش دولتی و بخش عمومی را ایجاد سالانه 2 هزار و 500 شغل اعلام کرد و گفت: این میزان جوابگوی 35 هزار بیکار در استان نیست.

یوسفی با بیان اینکه با اشاره به برخی از برنامه‌های اجرایی در استان به مناسبت هفته کارآفرینی اظهار کرد: برگزاری مجمع جهانی کارآفرینی و برگزاری استارت‌آپ، برگزاری نشست خبری و تورهای کارآفرینی، حضور کارآفرینان برتر در برنامه‌های صدا و سیمای استان، بازدید از واحدهای موفق برای دانش‌آموزان و دانشجویان از جمله برنامه‌های است که همزمان با هفته کارآفرینی اجرایی خواهد شد.

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در ادامه از فعالیت  6 مرکز مشاوره کارآفرینی در سطح استان خبر داد و گفت: طی هفته کارآفرینی در این مراکز مشاوره رایگان در موضوع کارآفرینی ارائه می‌شود

 

۲۴ آبان ۱۳۹۵ ۱۴:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید