اخبار

دوره آموزشی طبقه بندی مشاغل برای کارشناسان روابط کار استان زنجان برگزار گردید.

دوره آموزشی طبقه بندی مشاغل برای کارشناسان روابط کار استان زنجان برگزار گردید.
مدیر روابط کار اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: دوره آموزشی طبقه بندی مشاغل ویژه کارشناسان روابط کار و روسای ادارات تابعه اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان زنجان با حضوریکی از اساتید دانشگاه در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان هومن امیدوار اظهار داشت : در این دوره به کارشناسان روابط کار قوانین و مقررات مرتبط با موضوع طبقه بندی مشاغل ، آشنایی هرچه بیشتر شرکت‌کنندگان با مراحل تهیه و اجرای طرح ، وظایف اعضای کمیته طبقه بندی مشاغل ، مفاد دستورالعمل اجرایی طرح ،  چگونگی شمول شرکت ها و نحوه محاسبه حقوق و دستمزد آموزش داده میشود.

وی هدف از برگزاری این دوره را آشنایی مخاطبین با قوانین و مقررات در این زمینه و الزامات اجرای طرح ارزشیابی و طبقه بندی مشاغل در کارگاه های تحت پوشش کار عنوان کرد.

امیدوارافزود : در این دوره خلاصه ای از روند به اجرا در آوردن نظام های ارزشیابی مشاغل در ایران نیز ارائه می گردد و آئین نامه اجرای تهیه طرح طبقه بندی مشاغل کارگاهها "موضوع تبصره یک ماده 49 قانون کار" تبیین شد. وی آشنایی با ضوابط انتخاب و وظایف کمیته های دائمی طبقه بندی مشاغل کارگاه ها را از دیگر اهداف این کارگاه آموزشی عنوان کرد.

در این جلسه استاد یوسفی خطاب به حاظرین در دوره آموزشی اظهارداشت : برقراری و موازنه بین کار و ارزش پولی آن تأثیر به سزایی در افزایش انگیزه و بهره وری نیروی کار دارد به عبارتی با تحقق نظام ارزیابی مشاغل و دستورالعمل اجرائی طرح ، مشاغل مختلف بر اساس روش امتیازی که مبتنی بر تجزیه و تحلیل عوامل تشکیل دهنده شغل است مورد ارزیابی قرار می گیرد

 

۲۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۳:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید