اخبار

کاهش هزینه تولید در گرو بهره گیری از نیروی کار ماهر است

کاهش هزینه تولید در گرو بهره گیری از نیروی کار ماهر است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بهره گیری از نیروی کار دارای مهارت، هزینه تمام شده تولید را در واحدهای تولیدی کاهش می دهد.

 

احمد غریوی به ضرورت گسترش فرهنگ مهارت آموزی در سطح جامعه اشاره کرد و افزود: ساماندهی آموزش های مهارتی و متناسب با نیاز بازار با محوریت آموزش فنی و حرفه ای از الویت های همیشگی است.

وی ادامه داد: به دلیل اثر بخشی آموزش های فنی و حرفه ای در توانمندسازی افراد،طی تفاهم نامه منعقد شده بین فنی و حرفه ای و انجمن صنفی کاریابی های غیردولتی استان قرار بر این شده است تا متقاضیان فاقد مهارت از سوی کاریابی ها برای کسب آموزش های مهارتی به مراکز فنی و حرفه ای ارجاع و معرفی شوند.

غریوی با بیان اینکه سال گذشته 60 درصد کارجویان به کار گمارده شده از طریق کاریابی ها فاقد مهارت بودند، خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال در سطح استان، همکاری و هماهنگی های خوبی بین دستگاه های متولی وجود دارد و لازم است تمهیدات مناسبی جهت بکارگیری کارجویان دارای مهارت در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه استان زنجان از جهت پایین بودن شاخص نرخ بیکاری، در رتبه چهارم بین استان های کشور قرار دارد، اظهار کرد : سهم بخش خدمات از میزان اشتغال در این استان، 35.6 درصد است که این میزان از میانگین کشوری حدود 10 درصد پایین تر است.

غریوی سهم بخش های کشاورزی و صنعت در اشتغال این استان را نزدیک 32 درصد اعلام کرد و افزود: در زمان حاضر بیش از یک هزار و 200 واحد صنعتی در سطح این استان فعال هستند که زمینه اشتغال بیش از 36هزار نفر را در این بخش فراهم کرده اند.

 

۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید