اخبار

بهزیستی از سازمان های پیشرو در واگذاری امور به بخش غیر دولتی است

بهزیستی از سازمان های پیشرو در واگذاری امور به بخش غیر دولتی است
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: بهزیستی از سازمان های پیشرو در واگذاری امور به بخش غیر دولتی است به طوری که در زمان حاضر بیش از 85 درصد وظایف این سازمان در استان زنجان به مراکز غیر دولتی واگذار شده است.

 

، محمد محمدی قیداری در آیین گشایش نمایشگاه توانمندی های معلولان در فرهنگسرای امام خمینی(ره) با بیان اینکه هم اکنون کارهای ارزنده ای برای توانمندسازی معلولان در مراکز غیر دولتی انجام می شود، افزود: زمانی که مراکز ارائه خدمات به جامعه هدف، دولتی بودند، هزینه های هنگفتی بر مجموعه بهزیستی تحمیل می شد و این در حالی بود که وضعیت خدمت رسانی مراکز دولتی به لحاظ میزان مطلوب بودن به پای بخش غیر دولتی نمی رسید.


وی ادامه داد: در زمان حاضر در سطح استان زنجان بالغ بر یک هزار و 300 نفر از معلولان در مراکز روزانه و شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی نگهداری و مراقبت می شوند.
به گزارش ایرنا،30 مرکز غیر دولتی ارائه خدمات به معلولان در سطح استان زنجان فعال است.
محمدی قیداری به ضرورت طرح و پی گیری مطالبه های جامعه معلولان در سطح جامعه اشاره و اظهار کرد: مناسب سازی در سطح واحدهای صنفی از طریق اتاق اصناف استان در حال پی گیری است.

وی به ضرورت مناسب سازی الکترونیکی پایگاه های اینترنتی سازمان های دولتی برای استفاده نابینایان و کم بینایان از آن ها اشاره کرد و گفت: در شرایط حاضر موضوع مناسب سازی محیط و فضاها برای معلولان تا اندازه ای در جامعه جا افتاده است و امیدواریم روزی برسد تا به معنای حقیقی کلمه شاهد تحقق توانبخشی معلولان باشیم.
به گزارش ایرنا، در نمایشگاه توانمندی های معلولان که از 13 تا 16 آذر جاری در فرهنگسرای امام خمینی(ره) دایر است، 15 اثر نقاشی و 35 اثر عکاسی از مددجویان 'مرکز آموزشی و توانبخشی بهبود' زنجان در معرض دید علاقه مندان گذاشته شده است.
خدیجه جز مقدم، مدیر 'مرکز آموزشی و توانبخشی معلولین جسمی حرکتی بهبود' گفت: این نمایشگاه با هدف نشان دادن استعدادهای مددجویان و نمایش توانمندی های آنان برگزار شده است.

 

۱۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید