اخبار

17 مرکز نیکوکاری در استان زنجان فعال است

17 مرکز نیکوکاری در استان زنجان فعال است
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان در گردهمایی مسئولان اجرایی مراکز نیکوکاری کمیته امداد استان زنجان ، با اشاره به مردمی بودن این مراکز گفت: 17 مرکز نیکوکاری در استان زنجان فعال است
هدایت صفری در این گردهمایی ضمن تشریح فعالیت‌های کمیته امداد در طی چهار دهه فعالیت این نهاد اظهار کرد: فقر آسیبی است که بشر همواره با پیامدهای آن دست به گریبان بوده وهست .
وی با اشاره به اینکه فقر زدایی و ریشه‌کن کردن فقر از سنت‌های حسنه پیامبراکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) بوده است، اضافه کردند: هدف از فعالیت کمیته امداد نیز فقرزدایی و کم کردن فاصله طبقاتی وتوانمندسازی است.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به راهکارهای کمیته امداد در راستای تسریع خدمت‌رسانی به نیازمندان افزودند: به منظورارائه خدمات فوری ودردسترس ومردمی کردن فقرزدایی از ظرفیت مراکز نیکوکاری بهره گرفته می‌شودتاشعارازمردم وبرای مردم تحقق پیدانماید.
وی ادامه داد: مراکز نیکوکاری از ابتکارات کمیته امداد با تشکیلات و ساختار مردمی است که به منظور عمل به منویات مقام معظم رهبری در زمینه افزایش بعد مردمی کمیته امداد با بهره‌گیری از ظرفیت مساجد ایجاد شده است.


صفری با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری از سال 92 آغاز به فعالیت کرده‌اند، گفت: هم اکنون921 مرکز نیکوکاری در کشور و 17 مرکز نیکوکاری در استان زنجان فعال است.
وی با بیان اینکه از آغاز سال جاری تا کنون 13 میلیارد و 458 میلیون ریال کمک مردمی در این مراکز جمع‌آوری شده است، افزود: مبلغ کمک‌های مردمی جمع‌‍آوری شده در مراکز نیکوکاری استان برای مساعدت به یک هزار و 165 نیازمند هزینه شده است.

صفری با تاکید براینکه مردمی و هیأت امنایی بودن از ویژگی‌های اصلی مراکز نیکوکاری است، ادامه داد: کاهش بروکراسی اداری و خدمت رسانی سریع به نیازمندان از دیگر ویژگی‌های مهم این مراکز است.
وی با اشاره به بازخوردهای مثبت فعالیت مراکز نیکوکاری در استان افزود: افزایش کارکردهای اجتماعی مساجد، افزایش کارکردهای محلات، احیای حقوق همسایگی، شناسایی نیازمندان در محل و رفع سریع مشکلات آنها و افزایش مشارکت اجتماعی در محلات از تاثیرات مثبت فعالیت مراکز نیکوکاری است.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه ساختار مردمی مراکز نیکوکاری منجر به حضور و مشارکت فعالانه خیران شده است، تصریح کرد: در واقع با فعالیت مراکز نیکوکاری بسترسازی برای احیای مشارکت جدی آحاد مختلف جامعه در فرآیند محرومیت زدایی صورت گرفته است.
انتهای پیام/

۱۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید