اخبار

حوادث کار ۳۹.۵ درصد در استان زنجان کاهش یافت

حوادث کار ۳۹.۵ درصد در استان زنجان کاهش یافت
مدیرکل تعاون و کار استان زنجان از اجرای طرح "بازرسی‌های یورشی" برای کنترل موارد ایمنی در واحدهای صنعتی خبر داد و گفت: حوادث کار ۳۹.۵ درصد در استان زنجان کاهش یافته است.

احمد غریوی اظهار داشت: نظارت و بازدید از مراکز و واحدهای صنعتی پرمخاطره از وظایف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و با اقدامات مطلوبی که در این راستا انجام شده حوادث ناشی از کار استان زنجان در سال 95 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 39.5 درصد کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: از یک ماه گذشته طرحی با عنوان "بازرسی‌های یورشی" از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح و درتمامی استانها از جمله استان زنجان اجرا می‌شود که نتایج مطلوبی در کاهش حوادث ناشی از کار داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به استقرار مسئولان ایمنی در واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: در تعدادی از واحدها کمیته حفاظت فنی تشکیل شده و جلسات آن در راستای ارتقای ایمنی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای کاری که دچار حادثه می‌شوند، نه تنها خود و سازمان تأمین اجتماعی بلکه همه کشور را دچار زیان می‌کنند و پیشگیری از بروز این حوادث به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن ضروری است.

غریوی با اشاره به اینکه حوادث ساختمانی در صدر پرمخاطره‌ترین مشاغل قرار دارند، ابراز کرد: کارگران و کافرمایان باید دقت لازم در رعایت مسائل ایمنی را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه نظارت بر اعمال مقررات حفاظتی بر عهده بازرسان اداره کار به عنوان ضابطان دادگستری است، بیان کرد: این افراد اختیار دارند تا در تمام ساعات شبانه‌روز بدون اطلاع قبلی به کارفرما از واحدهای مشمول قانون کار بازدید کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نظارت دقیق بر عملکرد واحدهای صنعتی تأکید کرد و افزود: چنانچه کارفرمایی از ورود بازرسان کار جلوگیری کند، طبق قانون مجازاتی برای وی درنظر گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر کارگری در اثر حادثه تمام یا بخشی از توانایی خود را از دست دهد، از کارافتاده محسوب و تحت پوشش حمایت‌های قانون تأمین اجتماعی قرار می‌گیرد و از امتیازات آن برخوردار می‌شود.

 

۲۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید