اخبار

برگزاری جلسه ترویجی و هماهنگی فراهم نمودن زمینه تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان سلطانیه

برگزاری جلسه ترویجی و هماهنگی فراهم نمودن زمینه تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان سلطانیه
سرپرست اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان سلطانیه گفت: جلسه ترویجی و هماهنگی فراهم نمودن زمینه تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان سلطانیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، یعقوب بیگلر با بیان این خبر افزود: این جلسه به ریاست حسنلو بخشدار مرکزی، موسوی رئیس اداره تشکیل تعاونی ها و اعضای شورای ادارای شهرستان سلطانیه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

بیگلر با اشاره به مواردی از اساسنامه شرکت های تعاونی و عمران شهرستان و  فعالیتهای عمرانی آنان در سطح شهرستان عنوان نمود: با تشکیل این تعاونی دولت و سازمانهای وابسته می توانند فعالیت ها ، طرح ها، اراضی و املاک قابل واگذاری در بخش های تولیدی ، توزیعی و خدماتی را در مواردی که برگزاری مزایده به صرفه و صلاح نباشد با تایید یکی از کمسیون های دولت از طریق ترک تشریفات مزایده در اختیار شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان قرار دهند.

وی تصریح کرد: با توجه به آخرین سرشماری نفوس و مسکن در سال 95 این شرکت تعاونی می تواند با حداقل 160 نفر که نیم درصد از جمعیت متولد، ساکن یا شاغل در شهرستان سلطانیه تشکیل گردد و تعاونی بعد از تشکیل و شروع فعالیت می تواند جایگاه خود را در شهرستان نشان داده و اعضاء بیشتری جذب نماید که این امر با همکاری و هم اندیشی فرماندار، مسئولین و کارکنان ادارات از طریق تبلیغات در بین ادارات، دوستان،آشنایان و آحاد مردم سلطانیه محقق می گردد.

در ادامه موسوی رئیس اداره تشکیل تعاونی ها با اشاره به تصویب قانون تشکیل تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی و سیاست ها و رویکردهای وزارت متبوع و اهداف این تعاونی ها، تاکید کرد:هدایت منابع مردمی به بخش های تولیدی ، توزیعی و خدماتی و بستر سازی برای ورود بیشتر بخش تعاونی به اقتصاد کشوربه منظور تحقق سهم 25 درصدی ابلاغی مقام معظم رهبری در سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی از اهداف اصلی این طرح بوده که در نهایت منجر به توزیع عادلانه ثروت در جامعه خواهد شد.

وی اظهار کرد: این تعاونیها گستره فعالیت زیادی داشته و می توانند به صورت هلدینگعمل نموده و با تشکیل شرکت های اقماری در همه زمینه های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی در سطح حوزهشهرستان فعالیت نمایند.

موسوی عنوان کرد: انتظار میرود با توجه به این که این طرح ملی و حاکمیتی بوده کلیه دستگاههای اجرایی همکاری و مساعدتهای لازم را در زمینه تشکیل این تعاونی و متعاقبا فعالیت های مورد نظر آن داشته باشند .

در پایان جلسه هریک از مدعوین حاضر ضمن بیان نظرات و پیشنهادات خود، را در خصوص نحوه تشکیل و فعالیت تعاونی های توسعه و عمران مطرح کردند.

۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۳:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید