اخبار

روابط بین ایران و آفریقا بسیار حائز اهمیت است

روابط بین ایران و آفریقا بسیار حائز اهمیت است
مدیرکل اداره تعاون استان زنجان دردیدار باسفیر اوگاندا درایران گفت: درخواست ما این است که امتیازات خاصی را برای اتاق تعاون استان زنجان به عنوان اولین مجموعه‌ای که وارد فاز اجرایی شده است در نظر بگیرید
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان:سید موسی متوسلین خطاب به سفیر اوگاندا در ایران اظهار داشت: ما ظرفیت قابل ملاحظه‌ای را برای سرمایه‌گذاری ایران در اوگاندا فراهم آورده‌ایم که در آینده نزدیک این ظرفیت‌ها از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل خواهد شد.
متوسلین با اشاره به ایجاد منطقه تجاری اوگاندا در ایران طبق تفاهم‌نامه همکاری مشترک افزود: استاندار زنجان به جد در حال پیگیری این موضوع است ولی ما از سوی سرمایه‌گذاران اوگاندایی حرکتی مشاهده نمی‌کنیم.
وی دغدغه سرمایه‌گذاران ایرانی برای فعالیت در اوگاندا را چنین اعلام کرد: عدم دسترسی کشور اوگاندا به آب‌های آزاد موضوعی است که برای سرمایه‌گذاران ایران مطرح است و ما می‌خواهیم راهکار مسئولان کشور اوگاندا برای رفع این محدودیت را بدانیم.
مدیرکل اداره تعاون زنجان از علاقه‌مندی ایران برای گسترش تعاملات فی‌مابین خبر داد که دکتر محمد احمد کیسوله، سفیر اوگاندا در ایران نیز دلیل حضور خود در زنجان را بررسی راه‌های همکاری بیشتر و برنامه‌ریزی دقیق‌تر برای اجرای مصوبات تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دو کشور اعلام کرد.

شایان ذکر است اتاق تعاون استان زنجان برای سومین بار میزبان سفیر اوگاندا در ایران بود تا روند پیگیری زمینه‌های همکاری مشترک بین کشور ایران و اوگاندا مورد بررسی دو کشور قرار گیرد

۸ شهریور ۱۳۸۹ ۱۱:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید