اخبار

خدمات مهارت آموزی به ۲۶۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد زنجان ارائه شد

خدمات مهارت آموزی به ۲۶۰۰ نفر از مددجویان کمیته امداد زنجان ارائه شد
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان زنجان از ارائه خدمات مهارت آموزی به ۲ هزار و ۶۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش خبر داد و گفت: این آموزشها به منظور پایدارسازی طرحهای اشتغال برگزار می‌شود.

منصور عبادی اظهار داشت: برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی نقش بسزایی در پایدارسازی طرحهای اشتغال در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری صنایع دستی، مشاغل فنی و خدماتی ایجاد شده و توانمندسازی مددجویان دارد.

وی با اشاره به اینکه در هشت ماهه امسال بیش از 2 هزار و 600 نفر از جامعه هدف این نهاد در دوره‌های مختلف آموزشی اعم از مقدماتی و تکمیلی، کارآفرینی و پایدارسازی اشتغال شرکت کردند، گفت: هدف از برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی خانواده‌ها هدایت مستعدان اشتغال برای ایجاد شغل و توانمندی و خروج از چرخه حمایتی است  و برای برگزاری این دوره‌ها بیش از یک میلیارد ریال هزینه شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان بهره‌گیری از ظرفیت موسسات کاریابی برای ایجاد اشتغال در واحدهای صنعتی و شرکتهای تولیدی برای مددجویان را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: بسته‌های تشویقی ویژه‌ای برای موسسات کاریابی و کارفرمایان درنظر گرفته شده است که مطابق آن درصورت جذب مددجویان دراین واحدها در سال اول صددرصد و در سال دوم 50 درصد حق بیمه سهم کارفرما از طریق کمیته امداد پرداخت می‌شود.

وی با تاکید براینکه اولویت‌بندی لازم برای ارائه خدمات اشتغال به ترتیب زنان سرپرست خانوار، دختران بازمانده از تحصیل و در آستانه ازدواج و فرزندان معاف از خدمت سربازی و ساکنان مناطق روستایی و محروم استان است بیان کرد: طرحهای اشتغال ایجاد شده در کمیته امداد استان برای مددجویان تحت حمایت همسو با سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری و در راستای توانمندسازی خانواده‌ها است.

 

۴ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید