اخبار

بخشودگی 68 میلیارد ریال از جرایم کارفرمایان در زنجان از سوی تامین اجتماعی

بخشودگی 68 میلیارد ریال از جرایم کارفرمایان در زنجان از سوی تامین اجتماعی
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: طی اجرای طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب از سوی تامین اجتماعی، 68 میلیارد ریال از جرایم و بدهی 185 میلیارد ریالی کارفرمایان در این استان مشمول بخشودگی قرار گرفت.

 

مسعود علیاری  افزود: 195 واحد و کارگاه تولیدی در سطح استان زنجان از فرصت اجرای طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب استفاده کردند که از مجموع جرایم و بدهی های 185 میلیارد ریالی آنان، 68 میلیارد ریال مورد بخشودگی قرار گرفت.
به گزارش ایرنا طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب از سوی تامین اجتماعی همزمان با سراسر کشور در سطح استان زنجان، از 27 خرداد تا 27 شهریور سال جاری اجرا شد.
بر اساس این طرح، واحدهای فعال تولیدی، صنعتی و معدنی که به طور غیر ارادی با بروز حوادث غیر مترقبه، آثار مالی تحریم های اقتصادی و نوسان های ارزی که تاثیر مستقیم در فعالیت ها و تولید کارگاه ها داشت و طی دوره مشخص منجر به تعطیلی موقت یا رکود فعالیت یا نیمه فعال شدن آنها شده است، مشمول طرح «بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب» شدند.
علیاری افزود: سازمان تامین اجتماعی طرح بخشودگی جرایم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب را در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در حوزه «اقدام و عمل»، بهبود فضای کسب و کار، حمایت از تولید ملی و حمایت از واحدهای فعال تولیدی، صنعتی و معدنی اجرا کرد.
وی از بدهی یک هزار و 500 میلیارد ریالی کارگاه های تحت پوشش تامین اجتماعی به این صندوق در استان زنجان خبرداد و اظهار کرد: شمار این کارگاه ها بیش از یک هزار مورد است.
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه تا پایان مهر سال جاری 97 کارگاه تولیدی به تعداد واحدهای فعال در این استان اضافه شده است، گفت: هم اکنون 13 هزار و 66 کارگاه فعال تحت پوشش تامین اجتماعی در سطح این استان وجود دارد.
وی با بیان اینکه طی مهر سال جاری 2 هزار و 500 نفر به شمار بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان اضافه شده است، اظهار کرد: این امر نشان از افزایش فرصت های شغلی در استان دارد.
به گزارش ایرنا، علیاری با بیان اینکه بیش از 175 هزار بیمه شده اصلی تحت پوشش تامین اجتماعی در استان زنجان هستند، اظهار کرد: بیش از 102 هزار نفر از جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی جزء بیمه شدگان اجباری و مابقی جزء بیمه شدگان توافقی، کمک دولت دار و حمایتی هستند.

 

۷ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید