اخبار

فعالیت 295 تعاونی ویژه بانوان در استان زنجان

فعالیت 295 تعاونی ویژه بانوان در استان زنجان
مدیر کل امور بانوان خانواده استانداری زنجان گفت: 295 تعاونی ویژه بانوان با 2 هزار و 915 نفر اعضا در استان زنجان فعالیت می‌کنند.

 

ماهرخ بلوری اظهار کرد: نرخ مشارکت اقتصادی زنان استان زنجان 15.3 درصد اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه نرخ اشتغال بانوان استان زنجان در سال، 12.7 درصد بوده که این نرخ در میانگین کشوری 19.4 درصد است، تصریح کرد: نرخ بیکاری دختران جوان استان هم 35 درصد اعلام شده است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان سهم اشتغال زنان استان در بخش خصوصی را 80 درصد اعلام کرد و افزود: در حالی که بر اساس میانگین کشوری 74.2 درصد از زنان در این بخش اشتغال دارند.

بلوری با بیان اینکه سهم اشتغال زنان استان زنجان در بخش عمومی 20 درصد است، یادآور شد: میانگین کشوری در این راستا 25.8 درصد اعلام شده است.

وی با بیان اینکه 295 تعاونی ویژه بانوان در استان زنجان وجود داشته که 163 مورد از این تعاونی به صورت 100 درصدی به زنان تعلق دارند، ادامه داد: تعداد اعضای این تعاونی‌ها 2 هزار و 915 نفر هستند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان تعداد تعاونی‌های فرش زنان استان زنجان را 31 تعاونی اعلام کرد و افزود: 388 نفر در این تعاونی‌ها اشتغال دارند.

بلوری 16 آلاچیق در محل پارک بانوان زنجان و بازارچه صنایع دستی دائمی چلپی اوغلی در سلطانیه را از بازارچه‌های ویژه اشتغال زنان در استان برشمرد و گفت: بازارچه‌‌های شهرهای ابهر و خرم‌دره هم در دست احداث است.

 

۸ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید