اخبار

اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان سلطانیه در سال 95 برگزار شد

اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان سلطانیه در سال 95 برگزار شد
سرپرست هماهنگی واحدتعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان سلطانیه از برگزاری اولین جلسه کمیته اشتغال شهرستان سلطانیه در سال 95در سالن جلسات فرمانداری شهرستان سلطانیه با مسئولیت بخشدار بخش مرکزی سلطانیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، یعقوب بیگلر در این جلسه گزارشی از وضعیت اشتغال شهرستان در سال 94 و 9 ماهه سالجاری ارائه نموده و به برخی از اولویت های سال 95 و مشکلات پیش رو از جمله جذب کارجویان غیر بومی ، جذب مستقیم کارفرمایان بدون رعایت اولویت ها ، معرفی مستقیم کارجویان توسط برخی دستگاه های اجرایی به صنایع منطقه و ... اشاره کرد.

وی به تبیین اهداف صندوق کارآفرینی امید ، گزارشی از انواع تسهیلات اعطایی این صندوق به متقاضیان در جهت بهبود فضای کسب و کار و اشتغال از جمله تسهیلات کارآفرینی ، کسب و کار ، صنوف و ...  پرداخت.

بیگلر ضمن مهم خواندن اعطای تسهیلات به بخش خدمات ، از اعضای جلسه درخواست نمود تا متقاضیان تسهیلات را به سمت و سوی این صندوق سوق داده و راهنمایی نمایند.

 وی در ادامه اولویت هایی از جمله طرح های گردشگری ، دفاتر خدمات مسافرتی ، طرح های بخش خدمات را در دستور کار این صندوق یادآور شده و پیشنهاداتی را به اعضای کمیته اشتغال شهرستان منجمله : ارائه طرح توسط دهیاری ها برای شناسایی و ساماندهی طرح های روستایی با کمک ارگان های مرتبط ، شناسایی سبد مشاغل بومی شهرستان و... ارائه کرد.

 سرپرست هماهنگی واحد تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سلطانیهاضافه کرد از طرفی با توجه به اینکه واحد بیمه بیکاری در روزهای آتی در این واحد هماهنگی مستقر خواهد شد ،امکان معرفی آنان به صندوق کارآفرینی امید بمنظور اشتغال مجدد فراهم خواهد گردید .

بخشدار بخش مرکزی شهرستان سلطانیه به تبیین اهداف و برنامه های دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخته و اظهار داشت: برنامه اصلی دولت در زمینه صنایع ، فعال نمودن صنایع نیمه فعال به طریق اختصاص تسهیلات بانکی می باشد.

وی ضمن اشاره به برخی از مزیت های منحصر به فرد شهرستان سلطانیه در حوزه های مختلف  صنعتی  وکشاورزی، افزود: به یمن اهتمام مسئولین امر و در سایه سار روحیه تعامل و همکاری همه جانبه شاهد تحول اثر بخشی دراین شهرستان خواهیم بود.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان سلطانیه از جمله تاکیدات فرماندار شهرستان را مبنی برتلاش در جذب تسهیلات وام های بانکی در راستای توسعه اشتغال پایدار در شهرستان از مسیرهای قانونی عنوان نمود.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای حاضر ، پیشنهادات خود را در زمینه های اشتغالزایی و مشاغل خانگی ارائه و برخی از اعضا گزارشی از اقدامات انجام شده خود را در زمینه اشتغال زایی در سال 94 و 9 ماهه سال 95 ارائه نمودند.

۸ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید