اخبار

مخالفت با تفکیک بخش درمان سازمان تامین اجتماعی

مخالفت با تفکیک بخش درمان سازمان تامین اجتماعی
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: مخالف اقداماتی هستیم که به موجب آن بخش درمان از حوزه وظایف وزارت ، تعاون کار و رفاه اجتماعی به حوزه وظایف وزارت بهداشت منتقل شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان،  نشست خبری بررسی طرح تحول سلامت و ادغام بخش درمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت و درمان شامگاه پنج شنبه به میزبانی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار شد.

 مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: مخالفت اقداماتی هستیم که به موجب آن بخش درمان از حوزه وظایف وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به حوزه وظایف وزارت بهداشت منتقل شود.

احمد غریوی با بیان اینکه با این طرح به دلیل ناسازگاری با منافع مردم و کارگران مخالف هستیم، افزود: در راستای احقاق حقوق جامعه کارگری و کارفرمایی و به دلیل عدم کارشناسی بودن این اهداف مخالفت خود را اعلام می کنیم.

وی  وجود نهاد نظارتی و اجرایی در یک مجموعه را مخالف و ناسازگاری با روح سلامت در آن عنوان کرد و گفت: اگر یک مجموعه هم مجری یک فعالیت باشد و هم ناظر و سیاستگذار نمی توان به کارایی واقعی آن امیدی داشت.

معاون درمان تامین اجتماعی استان زنجان نیز در این جلسه ضمن مخالفت خود را طرح ادغام بخش درمان وزارت کار ب ه بدنه وزارت بهداشت، تاکید کرد: تجمیع ناظر و مجری در یک مجموعه بر اساس کار کارشناسی اصولی و درست نیست.

جواد عابدینی صندوق تامن اجتماعی را صندوق بین نسلی عنوان کرد و گفت: نمی توان برای این صندوق که مربوط به قشر کارگری جامعه بوده و حق نسل های آینده جامعه است به راحتی تعیین تکلیف کرد.

وی ادغام منابع دولتی با منابع مردمی و بیت المال را نادرست عنوان کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی مجموعه ای است که اعتبار دولتی دریافت نمی کند و از هزینه های بیمه شدگان استفاده می کند.

عابدینی خاطرنشان کرد: اگر سازمان های بیمه تقویت شوند بسیاری از مشکلات در حوزه درمان کاهش می یابد. اعتبار و پولی که برای صندوق تامین اجتماعی است از زحمات قشر کارگری جامعه حاصل شده است.

گفتنی است در این نشست نماینده کانون کارفرمایان، نماینده شوراهای اسلامی کارگران استان و تشکل های مرتبط مراتب اعتراض خود را به این طرح اعلام کردند

 

۱۱ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید