اخبار

صندوق تامین اجتماعی حق‌الناس است و نباید به آن تعرض شود

صندوق تامین اجتماعی حق‌الناس است و نباید به آن تعرض شود
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان در نشست خبری گفت: صندوق تامین اجتماعی حق‌الناس است و نباید به آن تعرض شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، در نشست خبری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با ارائه مطالبی درباه توضیحات وزیر تعاون در زمینه  مخالفت با ادغام بخش درمان تامین اجتماعی با وزارت بهداشت اظهار کرد: اجرای طرح تحول سلامت خدمات بسیاری در کشور داشته است، اما درباره طرح پیشنهاد شده به منظور تشکیل وزارت سلامت و رفاه و ادغام بخش درمان تامین اجتماعی با وزارت بهداشت درست نیست و ما به عنوان یک مسؤول مخالف تجمیع بیمه‌ها هستیم.

احمد غریوی با تاکید بر اینکه درباره ارائه پیشنهاد مطرح شده، جامعه کارگری و کار‌فرمایی باید اقدام اساسی در زمینه انتقال دغدغه‌های خود به گوش مسؤولان انجام دهند، تصریح کرد: تامین اجتماعی صندوق حق‌الناس است و ادغام بخش درمان  در وزارت بهداشت درست نبوده و نباید انجام شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان منتخب مردم نیز که در واقع همان منتخبان جامعه کارگری وکارفرمایی هستند، مسلمأ از حقوق این قشر حمایت خواهند کرد، اضافه کرد: صندوق تامین اجتماعی حق‌الناس است و کسی به غیر از جامعه کارگری حقی نسبت به آن ندارد، پس باید از تعرض به آن جلوگیری شود.

در ادامه رئیس کانون صنفی کارگران استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بحث ادغام بخش درمان تامین اجتماعی با وزارت بهداشت درست نیست، اظهار کرد: خود مجموعه وزارت بهداشت، وظایف بسیاری دارد که باید آن را انجام دهد، که با این وضعیت وزارت بهداشت دیگر قادر به انجام سایر مسؤولیت‌ها نخواهد بود.

اسفندیار سلطانی با یادآوری تجربه تلخ ادغام وزارتخانه‌ها اظهار کرد: در مجالس قبل نیز اقداماتی درباره ادغام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت راه، مسکن و شهرسازی تشکیل شد، که متعصبانه و غیرکارشناسی بود و مشکلی را حل نکرد، که با توجه به همین امر پیشنهاد تشکیل وزارت سلامت و رفاه اشتباه و غیرقابل قبول است و از همین الان محکوم به شکست است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در کشور ادارات و نهادهای دولتی به صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند، گفت: باید منفعت طلبی را کنار گذاشته وا قدامی که به نفع مردم است را انجام دهیم.

وی با تاکید بر کاهش تصدی‌گری دولت و واگذاری امور به بخش خصوصی در راستای کیفی‌سازی و ارتقای سطح ارائه خدمات افزود: در واقع وزارت بهداشت با تجمیع بیمه‌ها به دنبال درست کردن ویترین است، همانند مغازه‌ای که ویترین آن زیباست، اما داخل آن چیزی ندارد.

 

۱۱ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید