اخبار

سالانه پنج هزار نفر به شمار اعضای تعاونی استان زنجان افزوده میشود

سالانه پنج هزار نفر به شمار اعضای تعاونی استان زنجان افزوده میشود
مدیر کل تعاون استان زنجان گفت: باتشکیل سالانه 300 تعاونی در بخش های مختلف پنج هزار نفر به شمار اعضای تعاونیهای فعال با محوریت ایجاد اشتغال در استان افزوده میشود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون استان زنجان:'موسی متوسلین' روز سه شنبه درجمع خبرنگاران افزود: درزمان حاضر سه هزارو 100تعاونی با مجموع اعضای 193هزار نفر و با اشتغالزایی 32هزارو 500 نفر در مناطق مختلف این استان فعال است.
وی با بیان اینکه این تعداد تعاونی بدون احتساب تعداد تعاونی های سهام عدالت استان می باشد، مجموع اعضای تعاونیهای سهام عدالت در استان را 630هزار نفر ذکرکرد و یادآروشد: 85 درصد از مردم استان عضو تعاونی های مختلف هستند.
متوسلین، هدف اصلی اداره کل تعاون را ارتقا توانمندیهای تعاونی ها و حمایت از آنها عنوان کرد و آموزش، نظارت و پشتیبانی مالی را از جمله این اقدامات برشمرد.
وی، اظهارداشت: پارسال 106 دوره آموزشی با 26هزار و 18نفر ساعت آموزش به اعضای تعاونی های استان ارایه شده که این امر نقش بسزایی در ارتقا عملکرد این تعاونی ها داشته است.
مدیر کل تعاون استان زنجان بابیان اینکه سال گذشته همچنین 650مورد نظارت مستقیم بر عملکرد شرکتهای تعاونی و انطباق فعالیت آنها با قوانین بخش تعاون انجام شده است، افزود: این نظارت و بازرسی ها موجب جلوگیری از تخلفات در تعاونی و به چالش کشیده شدن بخشهای مختلف جامعه شود.
متوسلین، پرداخت تسهیلات به شرکتهای تعاونی را از دیگر ابزارهای حمایت از این شرکتها عنوان کرد و گفت: پارسال 45میلیارد ریال اعتبار از طریق بانک توسعه تعاون به شرکتهای تعاونی استان پرداخت شد.
وی، سهم شرکتهای تعاونی این استان از محل اعتبارات بنگاههای اقتصادی زودبازده در سال گذشته را 15میلیارد ریال عنوان کرد و اظهارداشت: با تشکیل کمیته تعاون امسال از 10درصد از مجموع اعتبارات بنگاههای اقتصادی زودبازده معادل 50 میلیارد ریال به شرکتهای تعاونی استان اختصاص یافت.
 

۱۰ شهریور ۱۳۸۹ ۱۷:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید