اخبار

هدف ما حذف افراد سودجو و کمک به بیکاران واقعی نیازمند دریافت بیمه بیکاری می باشد.

هدف ما حذف افراد سودجو و کمک به بیکاران واقعی نیازمند دریافت بیمه بیکاری می باشد.
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: هدف اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی، اداره کل تأمین اجتماعی استان حذف افراد سودجو و کمک به بیکاران واقعی نیازمند دریافت بیمه بیکاری می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، در دوره آموزشی یک روزه بیمه بیکاری و حمایت از واحدهای مشکل دار احمد غریوی گفت: از سال 93 در این حوزه کارگاههای آموزشی منظمی برگزار شده است و استان زنجان در این حوزه یکی از استان های بیحاشیه می باشد.

وی تصریح کرد: مقرری بگیران بیمه بیکاری کسانی هستند که برای دریافت مقرری بگیران اولا باید برابر ماده 2 این قانون به طور غیر ارادی بیکار شده باشند .ثانیا درصورتی که از طریق مراجع حل اختلاف بیکاری آنها غیر ارادی  تشخیص داده شده باشد باید حداقل 6 ماه سابقه پرداخت بیمه داشته باشد .ثالثا ، در صورتی که بیکاری متقاضی بیمه بیکاری براثر اتمام قرارداد باشد باید حداقل یکسال ممتد در اخرین کارگاه سابقه پرداخت بیمه داشته باشد .

غریوی ادامه داد: تلاش ما براین است که کسانی که استحقاق دریافت بیمه بیکاری را دارند با همکاری تأمین اجتماعی به این هدف برسند.

وی با بیان اینکه اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان و اداره کل تأمین اجتماعی تعامل و همکاری خوبی با هم داشته اند تصریح کرد: استان زنجان جزو استانهایی می باشد که کمترین ارجاع پرونده به مرکز را داشته است که دلیل آن همین همکاری و تعامل دو طرفه می باشد.

غریوی عنوان کرد: برگزاری چنین کارگاههایی می تواند سبب خیر و برکت استان شود چرا که حوزه بیمه بیکاری یکی از حوزه های مهم اشتغال می باشد.

 

 

۱۳ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید