اخبار

۲۵۰۰ نفر به بیمه‌شدگان اجباری استان زنجان اضافه شد

۲۵۰۰ نفر به بیمه‌شدگان اجباری استان زنجان اضافه شد
مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان با اشاره به کاهش بیمه‌های بیکاری گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به بیمه‌شدگان اجباری استان زنجان در مهر ماه امسال اضافه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، مسعود علیاری در جلسه مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان زنجان اظهار داشت: بیمه‌شدگان اجباری در مهرماه امسال نسبت به ماه پیش از آن به تعداد 2 هزار و 500 نفر افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه تعداد بیمه بیکاری دریافت شده در سال 92، 4 هزار 52 نفر بود، ابراز کرد: کارخانجات روی و ریسندگی بیشترین مشکل در تعداد بیکاران را داشتند و پیش‌بینی می‌شد بیمه‌های بیکاری افزایش یابد اما این رقم با کاهش 4 درصدی نسبت به سال 92 به 3 هزار و 450 نفر رسیده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان به افزایش 97 کارگاه فعال در مهر ماه امسال اشاره کرد و افزود: این موضوع رشد 9 درصدی نسبت به شهریورماه را نشان می‌دهد فعالیت‌های مثبتی در ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی ایجاد شده است.

وی به بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب 195 واحد اشاره کرد و گفت: مجموع بدهی این افراد 187 میلیارد ریال بوده که 68 میلیارد ریال آن بخشیده شده است.

وی با اشاره به الکترونیکی‌شدن فعالیت‌ها و ارائه خدمات غیرحضوری این سازمان بیان کرد: این امر سبب کاهش 57 هزار نفری از مجموع مراجعات حضوری 65 هزار نفری شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: از سال 92 تا کنون حقوق مستمری بگیران در کشور 74 درصد افزایش یافته و حقوق زیر 900 هزار تومان در بخش تأمین اجتماعی نداریم

 

۱۴ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید