اخبار

جریان‌دهی به نیروی کار موجب پایداری مشاغل می‌شود

جریان‌دهی به نیروی کار موجب پایداری مشاغل می‌شود
سرپرست فرمانداری زنجان با اشاره به آمادگی شهرستان زنجان برای اجرای طرح «تکاپو» گفت: جریان‌دهی به نیروی کار موجب پایداری مشاغل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، رسول بیات  در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان با اشاره به مباحث مطرح شده در زمینه میزان بیکاری و اشتغالزایی در استان زنجان اظهار کرد: ایده ایجاد خانه کارآفرینان بسیار مطلوب بود و فرمانداران متعهد هستند که یک ساز و کار مشخص برای خانه کارآفرینان در زنجان ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه در بخش اشتغالزایی موضوعات متعددی تاثیرگذار است، اضافه کرد: یکی از این موضوعات تشخیص و شناسایی نیروی کار و دیگری جریان‌دهی به آن است.

سرپرست فرمانداری زنجان با تاکید بر ایجاد فرصت‌های جدید در استان و استفاده از آنها افزود: برای مثال یک شهر کوچک مثل هیدج ظرفیت خوبی در زمینه کفش دارد که باید از آن بهره برد.

بیات با درخواست راه‌ندازی دومین مدرسه کفش در شهر هیدج افزود: در قالب طرح «تکاپو» نیز که به منظور استفاده از ظرفیت استان‌ها و شهرها در امر اشتغالزایی اجرایی می‌شود، آمادگی فعالیت در شهرستان وجود دارد.

وی با تاکید بر ارائه آموزش‌های لازم مهارتی به افراد و حفظ آنها در کشور اظهار کرد: ما در زمینه تربیت نیرو فعالیت بسیاری داریم اما نمی‌توانیم آنها را نگهداریم که باید تلاش کنیم، ضعف‌ها در این زمینه حل شود.

گفتنی است، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار و در آن بر استفاده از ظرفیت های بومی استان در بحث اشتغال تاکید شد

 

۱۴ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید