اخبار

پرداخت تسهیلات بانکی به 312 طرح در استان زنجان

پرداخت تسهیلات بانکی به 312 طرح در استان زنجان
استاندار زنجان با اشاره به پرداخت تسهیلات بانکی به 312 طرح در استان، گفت: متقاضیان 62 طرح نیز در حال انعقاد قرارداد با بانک‌های عامل هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان اسداله درویش امیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، با اشاره به اینکه استان زنجان در بخش صنعت، معدن و کشاورزی و خدمات فعالیت‌های زیادی داشته است، اظهار کرد: اما بخش معدن استان زنجان بسیار متمایز بوده و معادن غنی اکتشافی، شناسایی و عدم شناسایی شده زیادی در استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه معادن مذکور، سرمایه‌های عظیم استان زنجان به شمار می‌روند، افزود: این معادن تاثیر مستقیمی در اقتصاد کشور و استان دارد.

استاندار زنجان تصریح کرد: همزمان با سفر معاون رئیس جمهور به استان، اکتشاف سه معدن مورد تاکید قرار گرفته بود که به منظور عملیاتی شدن این برنامه تلاش و اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

درویش امیری با اشاره به شاخص‌های موجود در زمینه توسعه استان زنجان، اضافه کرد: در طول برنامه پنج ساله گذشته حدود 36 درصد از اشتغال استان در بخش خدمات، 31.5 درصد در بخش معدن و 31.5 درصد در بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت اشتغال و تولید در بخش کشاورزی به دلیل داشتن سه مولفه آب، خاک و نیروی انسانی در زنجان وجود دارد، یادآور شد: همچنین در بخش معدن نیز ظرفیت بالایی است که باید تبدیل به سرمایه‌گذاری شده و به دنبال آن فرصت‌های شغلی ایجاد شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه در دو سال گذشته دولت دو اقدام موثر را در دستور کار داشته که یکی از آنها اجرای طرح رونق تولید و دیگری تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بوده است، اضافه کرد: در همین راستا از مجموع یک هزار و 250 واحد فعال در استان زنجان 361 پرونده در کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید مورد رسیدگی قرار گرفته است.

درویش امیری با بیان اینکه 840 متقاضی نیز در سه بخش مذکور از نظر احتیاج به کمک مالی در کار گروه طرح رفع تولید تقاضای کمک کرده‌اند، افزود: این حجم متقاضی به سوی کار گروه رفع موانع و طرح رونق نشان می‌دهد که ما با چه وضعی در واحدهای تولیدی مواجه بوده‌ایم.

وی با اشاره به سهم 443 میلیارد تومانی استان زنجان از محل طرح رونق اقتصادی، گفت: در مجموع با همکاری بانک‌های دولتی 312 طرح با 220 میلیارد تومان در بانک‌ها پذیرفته شده و تسهیلات مورد نیاز آنها پرداخت شده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه در زمینه 62 طرح نیز متقاضیان در حال انعقاد قرارداد با بانک‌های عامل هستند، افزود: در مجموع 258 میلیارد و 500 تومان در طول هشت ماه گذشته به بخش تولید در بخش‌های صنعت، معدن و کشاورزی تسهیلات پرداخت شده است.

درویش امیری با اشاره به اینکه 31 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده است، افزود: 216 پرونده در این 31 جلسه مورد رسیدگی قرار گرفته که عمده این پرونده‌ها مربوط به مشکلات و اختلافاتی است که با تامین اجتماعی، معوقاتی بوده که با بانک‌ها داشته و توانسته‌اند، جلوی بحران محیط کسب و کار را بگیرند.

وی با بیان اینکه در مجموع کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان زنجان 361 مصوبه داشته که بیش از 271 مورد آن اجرایی شده است، افزود: بیشترین مشکلات واحدهای تولیدی استان با سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت حق و حقوق بیمه، معوقات بانکی، مشکلات با محیط زیست و یا اختلافات با امور مالیاتی، یا دستگاه‌های خدمات‌رسان بوده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه تعطیلی هر واحد منجر به ملتهب شدن خانواده‌ها می‌شود، افزود: در نتیجه تصمیمات اتخاذ شده، حدود 6 هزار و 500 شغل در بخش صنعت و معدن و کشاورزی تثبیت شده است.

درویش امیری با اشاره به اینکه بر اساس آخرین گزارش ارائه شده 2 هزار و 500 نفر به لیست بیمه اجباری اضافه شده است، گفت: این امر نشان می‌دهد که 2 هزار و 500 نفر به تازگی مشغول به کار شده‌ و یک هزار نفر نیز هنوز اقدام به بیمه نکرده‌اند.

وی با اشاره به وضعیت اقبال در سرمایه‌گذاری در استان زنجان، افزود: در این زمینه استان زنجان رتبه چهارم را در کشور دارد و این امر از نگاه مثبت سرمایه‌گذاران به استان ناشی می‌شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در جایی انجام می‌شود که انسجام باشد، افزود: جایی که اختلاف بوده و ناامن است، سرمایه‌گذار به آنجا نخواهد آمد.

درویش امیری با اشاره به اینکه در استان زنجان نیز صدای همراهی و همدلی و هماهنگی وجود دارد، اضافه کرد: به همین دلیل خوشبختانه افرادی که به زنجان می‌آیند، زمینه سرمایه‌گذاری‌شان در استان فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به دنبال ایجاد خانه کارآفرینان در استان زنجان هستیم، گفت: امیدواریم با این کار امید بیشتری برای کارآفرینان ایجاد شود.

 

۱۴ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید