اخبار

مهرانه نماد سرمایه اجتماعی با عقبه قابل توجه در زنجان است

مهرانه نماد سرمایه اجتماعی با عقبه قابل توجه در زنجان است
معاون توسعه کارآفرینی واشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدامات انجام شده در مهرانه را بیش از هر چیز نماد وجود سرمایه اجتماعی موجود در زنجان با عقبه قابل بحث دانست و گفت: من نگران سرمایه اجتماعی جامعه خود هستم، ولی انجام این اقدامات نشان می‌دهد که می‌شود برعکس هم فکر کرده و ظرفیت‌ها را در مسیرهای مورد نظر هدایت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، عیسی منصوری شامگاه یکشنبه در حاشیه بازدید از مرکز تخصصی سرطان زنجان(مهرانه) با اذعان به حیرت خود از مواجهه با آنچه که در مرکز انجام شده است، اظهار کرد: با این روند می‌توان مطمئن شد که وقتی یک نگاه دینی، اجتماعی و علمی در کنار هم قرار می‌گیرند می‌شود اقدامات اینچنینی انجام داد.

وی اقدامات انجام شده در مهرانه را بیش از هر چیز نماد وجود سرمایه اجتماعی موجود در زنجان با عقبه اجتماعی قابل بحث دانست و اضافه کرد: من نگران سرمایه اجتماعی جامعه خود هستم، ولی انجام این اقدامات نشان می‌دهد که می‌شود برعکس این مورد هم فکر کرده و ظرفیت‌ها را در مسیرهای مورد نظر هدایت کرد.

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تبدیل شدن جریان فکری به وجود آمده در مهرانه به یک الگو را در سطح کشور مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: واقعیت این است که زندگی شهری موجب می‌شود، انسان خودش را گم کند، ولی خوب اقدامات اینچنینی نشان می‌دهد که می‌شود خود را در همین زندگی هم پیدا کرد.

منصوری تکیه بر عقبه دینی، فرهنگی، ایمانی و تمدنی را از راه‌کارهای انجام اقدامات ماندگار برشمرد و تاکید کرد: با تکیه بر داشته‌ها می‌تواند کار خوب، مدرن و مفید انجام داد.

وی با تاکید بر تاثیرگذاری مهرانه در روند امور منطقه افزود: هر چند ممکن است، تجهیزات سخت‌افزاری فراهم شده نظرها را به خود جلب کند ولی مهم‌تر از آن جریانی است که این مهم ایجاد خواهد کرد.

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ابراز امیدواری برای هضم اقدامات انجام شده توسط انجمن خیریه مهرانه در کشور ادامه داد: می‌توان از تجربیات این مجموعه در راستای استفاده از ظرفیت‌ها استفاده بهینه انجام داد، کاری که خودم هم انجام خواهم داد تا از تجربیات این مجموعه در انجام کارها استفاده کنم.

منصوری در پاسخ به سؤالی در مورد کمک‌های دولت به مجموعه‌ای مانند مهرانه گفت: دولت ورود پیدا نمی‌کند و نباید و ماموریتی هم در این مورد ندارد و عدم ارائه درخواستی از طرف مسؤولان مهرانه در این مورد از نقاط قوت محسوب می‌شود، ولی باید برای رفع موانع پیش روی فعالیت مراکز اینچنینی کمک شود.

وی با اشاره به اطلاع رسانی قابل توجه انجام شده از فعالیت‌های مهرانه اضافه کرد: من با تصویر و عقبه ذهنی که از این مجموعه داشتم برای بازدید آمدم که تاثیرگذار بود.

 

۱۴ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید