اخبار

نرخ مشارکت اقتصادی 10 سال و بالاتر در زنجان 45.1 درصد است

نرخ مشارکت اقتصادی 10 سال و بالاتر در زنجان 45.1 درصد است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: نرخ مشارکت اقتصادی 10 سال و بالاتر در زنجان 45.1 درصد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان با ارائه گزارشی از وضعیت جمعیتی استان زنجان اظهار کرد: بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته جمعیت 10 ساله و بیشتر استان، بیش از 858 هزار و 454 نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه تابستان سال جاری نرخ بیکاری در استان زنجان 8.2 درصد بوده است، اضافه کرد: این نرخ در تابستان در رده کشوری 12.7 بوده است و خوشبختانه وضعیت استان مطلوب بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در تابستان سال جاری نرخ مشارکت اقتصادی در استان 45.1 بوده است، افزود: همچنین این آمار در کشور نیز 40.4 بوده است که دارای 4.7 درصد اختلاف است.

وی با اشاره به اینکه سهم اشتغال استان زنجان در بخش‌های مختلف افزود: بر این اساس در استان سهم اشتغال در بخش کشاورزی 35.3، صنعت 32.1 و خدمات 32.6 بوده است.

غریوی با اشاره به آمار کشوری اشتغال در بخش‌های مختلف گفت: بر این اساس در کل کشور نرخ اشتغال در بخش کشاورزی 19.4، صنعت 31.5 و در بخش خدمات نیز 49.1 است.

وی در ادامه به شاخص‌های نیروی کار در سال جاری اشاره و بیان کرد: بر این اساس نرخ مشارکت اقتصادی 10 ساله و بیشتر در استان 45.1 بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین نرخ بیکاری 10 ساله و بیشتر در استان را 8.2 اعلام کرد و گفت: بر این اساس آمار نرخ بیکاری در این بخش برای مردان 6.7 و برای زنان 13.2 است.

غریوی در ادامه با اشاره به اینکه سهم اشتغال استان در بخش خدمات 32.6 است، خاطر نشان کرد: همچنین نرخ اشتغال در بخش کشاورزی 35.3 و در بخش صنعت 32.1 است.

وی با بیان اینکه در کشور نیز در مدت زمان اعلام شده نرخ مشارکت اقتصادی 40.4 بوده است، افزود: بر این اساس میزان اختلاف در نرخ مشارکت اقتصادی در استان و کشور 4.7 است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در 10 سال و بیشتر در نقاط شهری استان زنجان 42 درصد بوده است، گفت: این نرخ در مناطق روستایی 51.1 درصد برآورد شده است.

غریوی به بیشترین نرخ بیکاری در رشته‌های تحصیلی مختلف نیز اشاره و بیان کرد: طبق آمار بیشترین نرخ بیکاری در استان مربوط به گروه‌های علوم کامپیوتر بوده و کمترین نرخ بیکاری نیز در رشته‌های مربوط به گروه خدمات و ایمنی است.

 

۱۴ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید