اخبار

کارگران ساختمانی استان زنجان تا پایان امسال بیمه می‌شوند

کارگران ساختمانی استان زنجان تا پایان امسال بیمه می‌شوند
مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان با اشاره به وجود ۱۹ هزار و ۵۰۰ کارگر ساختمانی در استان زنجان گفت: تا پایان سال ۹۵ هیچ کارگر ساختمانی در زنجان بدون بیمه نمی‌ماند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، مسعود علیاری اظهار داشت: تعداد بیمه‌شدگان اجباری از شهریور به مهر ماه 2 هزار و 500 نفر افزایش یافته که این موضوع حاکی از رشد اشتغال در استان زنجان است.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به جمع بیمه شدگان اجباری اضافه شود، بیان کرد: 3 هزار و 400 نفر نیز مشمول بیمه بیکاری شدند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان تعداد کارگران فعال تا پایان شهریور ماه را 12 هزار و 969 نفر برشمرد و گفت: 97 کارگاه فعال به کارگاههای تولیدی و خدماتی استان زنجان اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: 15 هزار کارگر ساختمانی زیر پوشش تأمین اجتماعی استان زنجان بودند و از خدمات این سازمان استفاده می‌کردند که 3 هزار و 500 نفر از آنها یا فعال نبودند و یا در زمینه ساختمانی فعالیت نمی‌کردند.

علیاری ابراز کرد: با پایش‌های انجام شده تعداد کارگران واقعی ساختمان در استان زنجان 19 هزار و 500 نفر برآورد شدند که تا پایان سال 95 هیچ کارگر ساختمانی فاقد پوشش بیمه‌ای باقی نمی‌ماند.

وی با اشاره به مشکلات در حوزه بیمه قالی بافان و وجود بیمه شدگانی به اسم قالی‌باف بدون فعالیت در این زمینه عنوان کرد: از سه ماه گذشته با بازدید از کارگاههای قالی‌بافی به ویژه در شهرستانهای خدابنده و زنجان قالی‌بافان واقعی شناسایی می‌شوند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان ضریب پوشش بیمه این سازمان در کل کشور را 50 درصد خواند و افزود: این رقم در استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری معادل 53 درصد گزارش شده است.

 

۲۰ دی ۱۳۹۵ ۰۸:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید