اخبار

33درصد جمعیت مشمول در زنجان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان هستند

33درصد جمعیت مشمول در زنجان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان هستند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان گفت: در زمان حاضر حدود 40 هزار نفر در این استان تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارند که این میزان بیش از 33 درصد جمعیت مشمول در استان را دربر می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، علی عباسی با بیان اینکه هم اکنون حدود یک هزار نفر در زنجان، از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مستمری دریافت می کنند افزود: همراه با پرداخت مستمری دی ماه، مابه التفاوت افزایش 10 درصدی افزایش میزان مستمری در سال جاری نیز به حساب مستمری بگیران واریز می شود.

وی اظهار کرد: در زمان حاضر از جمعیت بیش از 112 هزار نفری مشمول عضویت در بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان زنجان، 33 درصد آن تحت پوشش این بیمه قرار گرفته اند.
عباسی افزود : ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت نیز می توانند با ارائه کپی دفترچه درمان و یا تاییدیه شورای اسلامی شهر و شهرداری محل سکونت خود در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان عضو شوند.

وی بابیان اینکه در این صندوق 2 برابر حق بیمه مشمولان و متقاضیان را دولت پرداخت می کند، افزود: از سال 92 بر اساس قانون مصوب، کشاورزان غیر ساکن در روستاها هم می توانند عضو این صندوق شده و از مزایای آن بهره مند شوند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان با بیان اینکه پرداخت حق بیمه سالیانه در این صندوق مبلغ مختلف یک میلیون و 500 هزار تا سه میلیون و 600هزار ریال است، گفت: محاسبه میزان مستمری دریافتی بر اساس میانگین پرداخت 2 سال آخر متقاضیان است.
به گزارش ایرنا، اجرای طرح بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سال 1384 در کشور آغاز شده است.

 

۲۷ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید