اخبار

بازدیداز مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زنجان

بازدیداز مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زنجان
‌رئیس اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از بازدید مدیران و کارشناسان موسسات کاریابی شهرستان زنجان از مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان زنجان بمنظور ارتقاء کیفیت مشاوره به کارجویان خبرداد


‌‌

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان رحیم امینی با اعلام این خبر گفت :‌ مهارت یکی از مهمترین و اساسی ترین عوامل دخیل در اشتغال کارجویان میباشد و آموزش نیروی انسانی ،‌به نوعی سرمایه گذاری محسوب میشود که بهره وری شغلی را افزایش میدهد فلذا موضوع اهمیت آموزش در شانس یافتن شغل موضوعی بدیهی و ثابت شده است .

وی افزود :‌ در بررسی فرآیندها ،‌گاها مشاهده میشد مشاوران و مدیران موسسات کاریابی ،‌اطلاعاتی جامعی از پتانسلهای آموزشی مراکز فنی و حرفه ای نداشتند و این موضوع سبب میشد مشاوره شغلی به نحو مطلوب صورت نگیرد . لذا برنامه ریزی شد موسسات کاریابی در وهله اول از مراکز فنی و حرفه ای بازدید داشته باشند ، در وهله دوم دفاتر هدایت نیروی کار در مراکز فنی  حرفه ای مستقر گردند که مدیران و کارشناسان کاریابیها در این دفاتر حضور دارند و در خصوص شناسایی بازار های کار و نیز معرفی کارجویان ماهر به کارفرمایان اقدام مینمایند .

وهله سوم برنامه نیز موضوع ارتباط این زنجیره با صنعت میباشد که در این راستا نیز باید مدیران کاریابی ها به همراه روسای مراکز آموزش فنی و حرفه ای ، از کارخانجات مختلف استان بازدید میکنند تا ضمن آشنایی کارفرمایان با مدیران کاریابیها و مدیران مراکز آموزش فنی و حرفه ای ،‌ موضوع معرفی نیروی انسانی ماهر به صنایع به نحو مطلوب انجام خواهد شد .

رحیم امینی ، در خاتمه افزود :‌قطعاً تعامل مراکز آموزش فنی و حرفه ای با مدیران کاریابیهای استان ،‌ میتواند راهگشای حل بسیاری از مشکلات کارجویان و کارفرمایان خواهد بود .

 

۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید