اخبار

77 تعاونی مسکن در زنجان فعال است

77 تعاونی مسکن در زنجان فعال است
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به طرح پالایش تعاونی‌های استان زنجان گفت: هم اکنون 77 تعاونی مسکن در زنجان فعال است.

احمد غریوی در جلسه بررسی مشکلات تعاونی‌های مسکن زنجان که زمین های خارج از محدوده شهر دراختیار دارند گزارشی از وضعیت فعالیت تعاونی‌های استان زنجان ارائه کرد و اظهار داشت: از سال92 با تشکیل کمیته برسی مشکلات تعاونی‌های مسکن در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گام‌های خوبی برداشته شده است و تعاونی‌های مسکن فعال و غیر فعال تفکیک شده است.

وی تصریح کرد: در نتیجه پالایش صورت گرفته طبق آمار هم اکنون 77 تعاونی مسکن در زنجان فعال است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به تصورات منفی موجود در زمینه تعاونی‌های مسکن گفت:  برخلاف تصورات منفی این تعاونی‌ها در بحث مسکن دار شدن مردم اقدامات خوبی دارند.

غریوی با اشاره به اینکه از طریق فعالیت تعاونی‌های مسکن 29 هزار و 994 قطعه زمین در اختیار مردم قرار گرفته است، افزود: همچنین در همین زمینه 4 هزار و 162 واحد مسکونی هم در قالب غیر مهر به مردم واگذار شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از وجود 22 پروژه مسکن مهر در زنجان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها شامل 3 هزار و 922 واحد آپارتمانی است که در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی به برخی از مشکلات تعاونی‌های مسکن اشاره کرد و گفت: عمده مشکل تعاونی‌های مسکن در زنجان، تعاونی‌هایی است که خارج از محدوده شهری زمین دارند و بیش از بیست سال است که مردم و مسؤولان را به زحمت انداخته است.

در ادامه نیز معاون امور عمرانی استاندار زنجان نیز اظهار کرد: ما به تعاونی‌های مسکن که تولید مسکن میکنند نه تولید فیش به چشم فرصت می‌نگریم.

جواد رحمتی با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از 600 هکتار زمین خارج از محدوده شهر در اختیار تعاونی‌های مسکن قرار دارد، گفت: متولیان این تعاونی‌ها بدون بررسی های کارشناسانه و اخذ مجوزهای لازم به صورت فیش زمین های موجود را  در اختیار مردم قرارداده اند.

وی ادامه داد: متولیان شرکت‌های تعاونی برای کار غیر کارشناسانه و بدون اخذ مجوز مبادرت به خرید و واگذاری کرده‌اند، باید خود پاسخگو باشند نه اینکه انجام بدهند و بگویند دولت مشکل مردم را حل کند.

گفتنی است، در حال حاضر بر اساس بررسی‌های به عمل آمده در داخل محدوده شهر زمین خالی برای مسکن‌دار شدن بیش از 200 هزار خانوار وجود دارد.

 

۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید