اخبار

جلسه مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان با اعضای شرکت تعاونی مسکن کارکنان آبفای استان

جلسه مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان با اعضای شرکت تعاونی مسکن کارکنان آبفای استان
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: جلسه مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان با اعضای شرکت تعاونی مسکن کارکنان آبفای استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در این جلسه با بیان اینکه: شرکت‌های تعاونی مسکن یکی از راههایی است که هر خانواده، بمنظور تهیه و تملک سرپناهی برای رهایی از رنج اجاره‌نشینی و خانه بدوشی سالانه، به عضویت آنها در می‌آیند، گفت: در صورت عملکرد صحیح در بخش تعاونی های مسکن و نیز رونق در بخش مسکن و ساختمان امکان توسعه صنایع و کارخانجات مرتبط با بخش مسکن و نیزاشتغال زایی در این حوزه نیز فراهم خواهد آمد.

وی تصریح کرد: در جریان تولید مسکن به دست تعاونی های مسکن شاهد حذف واسطه ها هستیم. به علاوه به طور معمول اعضای تعاونی های مسکن خودساکن مسکن تولیدی می شوند یعنی سرمایه گذار و مصرف کننده یک نفرند که این امر  می تواند در بهبود کیفیت ساخت و ساز و رعایت مسائل فنی و مهندسی ساختمان های تولیدی بسیار مؤثر باشد.

غریوی اظهار کرد: عمده ترین کارکرد تعاونی های مسکن، استفاده بهینه از پس انداز و تأمین سرپناه مناسب برای اعضا با قیمت و بهای تمام شده کمتر از بازار است و موفقیت در این راه در گرو عوامل داخلی از جمله تعامل صحیح اعضاء، شفافیت مالی در روابط حاکم میان اعضاء، برنامه ریزی و تعیین اهداف بلند مدت، جلب حمایت دولت، همکاری با مؤسسه های مالی و اعتباری و غیره است.

وی با بیان لزوم نظارت بر ساخت و کیفیت واحدهای مسکونی مربوط به تعاونی ها اضافه کرد: باید در اصلاح قانون تعاون، قوانین نظام مندی را وارد این حوزه کنیم تا اتحادیه های تعاونی مسکن،  نظارت جدی و مناسب بر ساخت و سازها و کیفی سازی واحدها داشتنه باشند و تخلف های مربوط به این بخش کاهش یابد.

 

۷ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید