اخبار

تحقق 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور یک حکم حکومتی است

تحقق 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور یک حکم حکومتی است
استاندار زنجان گفت: تحقق 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد کشور یک حکم حکومتی و ولایی است که باید برای تحقق آن تلاش کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد شنبه شب در مراسم پنجمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان اظهار داشت: باید با هدف‌گذاری در زمینه تحقق این امر در اقتصاد کشور اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر سهم بخش دولتی در اقتصاد کشور 80 درصد و در سهم بخش غیر دولتی 20 درصد است، تصریح کرد: باید با اقداماتی که در راستای تحقق سهم بخش تعاون و حمایت از بخش غیر دولتی انجام می‌شود، سهم بخش غیر دولتی را در اقتصاد کشور به 80 درصد رسانده و سهم بخش دولتی را به 20 درصد برسانیم.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه برای تحقق 25 درصدی سهم تعاون در اقتصاد کشور طبق سند چشم‌انداز 20 ساله باید راهکارها و رویکردهای لازم در این زمینه انجام گیرد، افزود: باید در این زمینه ساز و کارهای لازم نیز اندیشیده شود.
وی اجرای اصل 44 را از جمله اقداماتی دانست که دولت‌های نهم و دهم در آن ورود پیدا کردند، گفت: در گذشته اقداماتی در مورد واگذاری‌ها به نام اصل 44 انجام می‌شد، اما به هیچ در این راستا نبود.
رئوفی‌نژاد با بیان اینکه در گذشته برخی شرکت‌ها واگذار می‌شدند که وضعیت خوبی نداشتند که به همین دلیل استقبال چندانی از واگذاری‌ها صورت نمی‌گرفت، ادامه داد: در برخی موارد هم شرکت‌هایی واگذار می‌شدند که کل قیمت شرکت فقط در انبارها موجود بود.
وی با بیان اینکه امروز یک شفاف سازی و یک سالم سازی در بحث واگذاری‌ها به وجود آمده است، تصریح کرد: اعتماد سازی خوبی در این زمینه انجام شده است که قابل تقدیر است.
استاندار زنجان در ادامه با اشاره به تعاونی‌هایی که در حال حاضر در کشور ایجاد می‌شود، گفت: تعاونی‌هایی که در حال حاضر در کشور ایجاد می‌شود در فضای تلاش و با فرهنگ سازی دولت تشکیل می‌شود در حالی در گذشته فضای تعاونی‌ها فضای دغل بازی و کلاه سر هم گذاشتن بود.
وی با تاکید بر اینکه امروز در کشور و استان زنجان یک توجه ویژه به تعاونی‌ها صورت می‌گیرد، ادامه داد: در این زمینه همه نهادها مسئول هستند که از تعاونی‌ها حمایت و پشتیبانی کنند.
رئوفی‌نژاد در ادامه افزود: اگر تعاونی‌ها نتوانند از ظرفیت‌های خود استفاده کنند و نتوانند در جامعه فرهنگ شفاف تعاون را با فعالیت‌های خود معرفی کنند، در این صورت روح تعاون آسیب می‌بیند که نباید تعاونگران اجازه دهند این اتفاق بیافتد.
در پایان این مراسم از دوازده شرکت تعاونی فعال و برتر استان زنجان تقدیر به عمل آمد. 
 

۱۴ شهریور ۱۳۸۹ ۱۳:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید