اخبار

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از ابزارهای کارآمد برای ایجاد اشتغال پایدار است

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از ابزارهای کارآمد برای ایجاد اشتغال پایدار است
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از ابزارهای کارآمد برای اشتغال پایدار در کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، دکتر وقفچی در بازدید از مراکز شهید مفتح، شهید شهریاری و الزهراء زنجان اظهار کرد: توانمند شدن اقتصاد کشور با وجود نیروی انسانی کارآمد میسر می‌شود و آموزش‌های مهارتی یکی از مولفه‌های اصلی برای رسیدن به این مهم است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای مشاغل خانگی در اشتغالزایی بانوان، اذعان کرد: زنان با آموزش مهارت‌های حرفه‌ای می‌توانند در زمینه توسعه اشتغال نقش‌آفرینی کرده و در این راستا مشاغل خانگی به عنوان یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد بانوان به شمار می‌آید.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با شناسایی زمینه‌های جدید مشاغل خانگی، معرفی الگوهای مناسب کارآفرینی، ارائه آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای و در نظر گرفتن  ظرفیت‌ها و توان‌ها می‌توانیم فرصت‌های جدید شغلی را برای افراد جویای کار به ویژه بانوان معرفی کنیم

وقفچی گفت: صنایع دستی به عنوان صنعتی مستقل و بومی، نقش مهمی در اشتغالزایی و توسعه اقتصادی استان دارد و آموزش مهارتی در بخش صنایع دستی استان زنجان تاثیر بسیار مثبتی در رونق فعالیت‌های کسب و کار، اشتغال جوانان و بهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌ها خواهد داشت.

وی تصریح کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از مهمترین نیازمندی های جامعه است زیرا تلفیق آموزش‌های مهارتی و دانش روز مکمل و هدایت کننده به سمت چرخه تولید است.

 

۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید