اخبار

ایجاد سالانه 100 هزار شغل توسط کمیته امداد امام خمینی

ایجاد سالانه 100 هزار شغل توسط کمیته امداد امام خمینی
قائم مقام معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی از ایجاد سالانه 100 هزار شغل توسط کمیته امداد امام خمینی خبر داد و گفت: نرم افزار اشتغال توسط کمیته امداد امام خمینی طراحی و اجرایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، منوچهر رزمجو ضمن اظهار کرد: سال گذشته یک هزار و 400 میلیارد تومان برای اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته بود که طبق آمار 89 درصد این اعتبارات جذب شد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان تصریح کرد: کمیته امداد نیز که یک نهاد ولایی و اعتقادی است، به صورت جهادی و بسیجی‌وار در بخش‌های مختلف در کمک به محرومان فعالیت دارد.

قائم مقام معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی ادامه داد: اجرای طرح‌های مختلف مشارکتی توسط کمیته امداد این امکان را فراهم ساخته که همه افراد علاقه‌مند در بخش‌های مختلف و امور خیر مربوط به این نهاد سهیم شوند.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به عنوان متولی امور محرومان وظیفه پیگیری امور آنها را دارد، گفت: در واقع امدادگران و مسؤولان این نهاد مدافع حقوق این قشر در جامعه هستند.

رزمجو با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد در اشتغالزایی برای مددجویان افزود: در کمیته امداد به دنبال کسب و کار خوشه‌ای و زنجیره ای هستیم.

قائم مقام معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی به بند 6 ماده دو اساسنامه کمیته امداد اشاره کرد و گفت: بر اساس این بند، خروج خانواده‌ها از چرخه حمایتی کمیته امداد در ابعاد مختلف اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی دنبال می‌شود.

رزمجو با اشاره به اینکه تمام نیازهای خانواده‌ها از طریق امداد قابل رفع نیست، افزود: با این وجود توانمندی و استقلال اقتصادی خانواده‌ها با نشان دادن راه‌های کسب درآمد ممکن است.

قائم مقام معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی با اشاره به ماده 39 برنامه پنج ساله سوم مبنی بر خروج سالانه 10 درصد از جمعیت حمایتی کمیته امداد از چرخه حمایتی این نهاد اظهار کرد: برای اجرایی شدن این بند از قانون، توانمندی 50 درصد از خانواده ها با محوریت اشتغال دنبال میشود.

رزمجو ایجاد اشتغال براساس ارائه آموزش‌های فنی و حرفه ای و کاریابی و ایجاد فرصت‌های شغلی براساس کسب و کارهای خرد و کوچک را از اهداف کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان برشمرد و افزود: هدف از انجام این اقدامات کاهش نرخ بیکاری در بین جامعه هدف کمیته امداد و کاهش نرخ بیکاری در جامعه است.

قائم مقام معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی با اشاره به استعداد سنجی صورت گرفته توسط کمیته امداد برای توسعه طرح‌های اشتغالزایی افزود: شناسایی مستعدان، ارائه مشاوره های شغلی مناسب، ارائه آموزش های مرتبط ، تشکیل پرونده، اعطای وام، ایجاد اشتغال، نظارت پس از اجرای طرح، بازاریابی و ایجاد بازارچه‌های محلی مراحل ایجاد شغل برای مددجویان این نهاد است که در نوع خود در کشور بی‌نظیر است.

وی گفت: در واقع هدف کمیته امداد توزیع پول نیست بلکه ایجاد اشتغال برای خانواده ها و اقشار آسیب پذیر است.

 

۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید