اخبار

توسعه اقتصاد ملی در گرو استفاده از همه ظرفیت بخش تعاون

توسعه اقتصاد ملی در گرو استفاده از همه ظرفیت بخش تعاون
مدیر امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: توسعه اقتصاد ملی در گروه استفاده از همه ظرفیت‌های بخش تعاون است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، حمید دنیایی با اشاره به اینکه علی‌رغم توسعه بخش تعاون در سال‌های اخیر و توجه ویژه به این بخش در دولت تدبیر و امید، هنوز سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد ملی محقق نشده است، افزود: بی‌تردید اگر قرار باشد بخش تعاون بتواند همه سهم خود را در این توسعه ایفا کند، نیازمند استفاده از ظرفیت‌هایی است که تا به امروز مغفول مانده است.

وی با یادآوری اینکه در حال حاضر 865 هزار نفر عضو شرکت‌های تعاونی در استان زنجان هستند، تصریح کرد: همین تعداد عضو حاکی از آن است که بخش تعاون این قابلیت را دارد که بیش از این‌ها به ان توجه شده و دغدغه‌هایی که امروز این بخش با آن مواجه است را مرتفع کنیم تا در نهایت همه این اقدامات منجر به اعتمادسازی در فعالیت این شرکت‌ها شده و سهم تعاون در توسعه اقتصاد ملی نیز محقق شود.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون از محل فعالیت بخش تعاون در زنجان برای بیش از 16 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است، اظهار کرد: خوشبختانه توجه به بخش تعاون در همه ابعاد باعث شده است که این بخش امروز نسبت به سال‌های گذشته، فعالیت‌های مثمرثمرتری در حوزه کاری خود انجام دهد که ایجاد اشتغال برای بیش از 16 هزار نفر در این زمینه، گویای این مطلب است که امروز ظرفیت بزرگی از نیروی انسانی فعال در این بخش حضور دارند.

دنیایی، از پالایش شرکت‌های تعاونی به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص این اداره‌کل در راستای حمایت از شرکت‌های فعال یاد کرد و ادامه داد: بعد از انجام پالایش بر روی شرکت‌های تعاونی استان، نتایج حاصل شده حاکی از آن بود که 2200 تعاونی در استان غیرفعال بوده و 1626 شرکت تعاونی نیز در حال فعالیت‌اند که باید به این بخش توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

مدیر امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با تاکید بر اینکه امروز نیازمند توسعه فرهنگ تعاون در جامعه هستیم، خاطرنشان کرد: برای این منظور، کمیته‌ای با اهداف مختلف در استان تشکیل شده است تا بتوان از ظرفیت‌های بخش تعاون به نحو مطلوب استفاده کرد.


۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید