اخبار

دفترچه های درمانی تامین اجتماعی در زنجان حذف می شود

دفترچه های درمانی تامین اجتماعی در زنجان حذف می شود
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: با اجرای همزمان طرح حذف دفترچه های درمانی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی، در استان زنجان نیز این دفترچه ها حذف خواهد شد.

 

علی محمدی افزود: طرح حذف دفترچه های درمانی مهم ترین برنامه های پیش روی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان است که اجرای آن تاثیر هدفمندی بر مدیریت منابع و مصارف سازمان به دنبال دارد.
وی اظهار کرد: اجرای این طرح ابتدا با موفقیت در سه مرکز درمانی تهران به صورت نمونه انجام شد و اجرای آن در این استان و 5 استان دیگر نیز به صورت جدی آغاز شده است.
محمدی افزود: زیر ساخت های اولیه در استان های نمونه فراهم شده و این طرح تا پایان سال جاری در تمامی مراکز ملکی سازمان در سراسر کشور عملیاتی خواهد شد.
وی بیان کرد: بیمه شدگان و افراد تحت پوشش تامین اجتماعی با مراجعه به بیمارستان ها و درمانگاه های ملکی این سازمان باید دفترچه درمانی خود را به همراه داشته باشند تا برای دریافت خدمات درمانی دچار مشکل نشوند.
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان زنجان در ارتباط با نحوه پذیرش بیمار در مراکز درمانی ملکی ادامه داد: پس از اینکه بیمار در درمانگاه پذیرش شد و پزشک او را معاینه کرد، اطلاعات پزشکی بیمار در نسخه الکترونیکی ثبت می شود و بیمار بدون دفترچه با مراجعه به داروخانه ها می تواند داروهای خود را دریافت کند و همچنین برای بیمار این امکان وجود دارد که از خدمات پاراکلینیک هم استفاده کند.
وی، از بین رفتن خطا در نسخه خوانی، کاهش زمان انتظار در واحدهای داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی، نیاز نداشتن به برگه های دفترچه در مراجعه های بعدی، مراجعه کمتر به شعب و کارگزاری های بیمه به علت استفاده نکردن از برگه های دفترچه را از جمله مزایای این طرح ذکر کرد.
محمدی افزود: ثبت کامل تر سوابق پزشکی بیماران و مراجعان، کاهش هزینه ها و مراجعه های مکرر برای تسهیل در ارائه خدمات درمانی بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی و شفافیت در خدمت رسانی را از دیگر مزایای این طرح برشمرد که در آینده ای نزدیک اجباری خواهد شد.
وی ابراز کرد: صدور کارت هوشمند سلامت نیز در دستور کار جدی سازمان قرار دارد و هم اکنون در یکی از استان های کشور به صورت آزمایشی انجام می شود و برای تمامی استان ها نیز به زودی عملیات اجرایی آن ابلاغ خواهد شد.
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: اجرای این طرح احتمال ارائه خدمات درمانی و دارویی همراه با تاخیر را به دنبال دارد که به تدریج برطرف خواهد شد.

 

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید