اخبار

شان مسئولان در خدمت به مردم است

شان مسئولان در خدمت به مردم است
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان اظهارکرد: شان مسئولان جمهوری اسلامی در خدمت به مردم است.

 

 

 

آیت‌الله علی خاتمی در دیدار با مسئولان استانی ،کارگران ، کارفرمایان وتعاونگران استان  به‌مناسبت آغاز ایام‌الله دهه‌فجر، با اشاره به اینکه آینده برای نسل چهارم انقلاب است، گفت: اگر نسل چهارم خوب تربیت شوند می‌توان به آینده انقلاب امیدوار بود.

 

وی با بیان اینکه عوامل بسیاری باعث پیروزی انقلاب شد، تصریح ‌کرد: اما همواره سه عامل مهم اجتماعی مورد بررسی است که به مثلث انقلاب تعبیر می‌شود؛ یکی به لحاظ ایدئولوژی انقلاب است که انقلاب چه می‌خواهد و چه آرمانی را دنبال می‌کند. رهبری انقلاب یکی دیگر از عوامل ماندگاری است. رهبر کسی است که مردم را هدایت کند و در رسیدن به آمال و آرمان‌ها آن‌ها را متحد سازد.

 

آیت‌الله خاتمی افزود: فصل بسیار گسترده‌ای را انقلاب پشت سر گذاشته است. اصل شروع انقلاب به سال 42 برمی‌گردد ولی اینکه چرا در سال 42 انقلاب به بار ننشست، این است که دشمن با تبعید و کشتن افراد فعال سعی در سرکوب این انقلاب داشت و در این راستا امام را تبعید کرد و برای مدتی تحولات را به تاخیر انداخت، اما در سال 57 این انقلاب به بار نشست و مردم به آن درک از آگاهی رسیده بودند که تا پیروزی انقلاب از پای ننشینند و هر چه فشار بیشتر شد حضور مردم در راهپیمایی‌ها افزایش یافت.

 

در ادامه استاندار زنجان با اشاره به اینکه دوازدهم بهمن سال 57 هیچ وقت فراموش نخواهد شد، گفت: باید با همه ابعاد و ظرفیتش آنچه را که در آن روزها گذشت را برای نسل سوم و چهارم بازگو کرد. روزهای سخت و دشواری قبل از دوازده بهمن بر مردم ایران گذشت. اگر چه انقلاب از سال 42 شروع شد اما اوج این انقلاب در سال 57 و 58 بود و اگر همگرایی مردم در صف‌های فشرده نبود معلوم نبود دوازده فرودینی اتفاق افتد.

 

اسدالله درویش‌امیری خاطرنشان‌کرد: در روز دوازده بهمن 57 قلب‌های تپنده مردم منتظر ورود رهبری بودند که پانزده سال از وطن دور بودند. در آن روز مردم با تمام وجود فریاد می‌زدند «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» یعنی می‌خواهیم مستقل زندگی کنیم و تحت تاثیر فرهنگ غرب و حاکم بر جهان نباشیم.

 

وی افزود: اگر به سال‌های سخت 56 و 57 برگردیم مشاهده می‌کنیم همه دلها در کنار هم بود. یادمان نرود که همه با هم بودیم و همه برای انقلاب و آرمان‌های انقلاب تلاش می‌کردیم. جشن انقلاب را جشن وحدت و انسجام نامگذاری کنیم و کدورت‌ها را در جامعه از بین ببریم و امید را به نسل سوم و چهارم برگردانیم.

 

استاندار زنجان در ادامه خاطرنشان کرد: عده‌ای در این کشور به دنبال تضعیف جمهوریت نظام هستند و اشتباه می‌کنند. جمهوریت نظام باعث همبستگی ملت است. جمهوریت نظام باعث می‌شود که مردم به پای صندوق رای بیایند و رای بدهند و با همبستگی مردم هیچ‌کس نمی‌تواند این نظام را تضعیف کند.

 

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید