اخبار

بازدید مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان از نمایندگی صندوق بیمه ی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

بازدید مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان از نمایندگی صندوق بیمه ی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از نمایندگی صندوق بیمه ی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، احمد غریوی ضمن بازدید از بخش های مختلف نمایندگی صندوق بیمه ی اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در نشست با مسئول و کارکنان این صندوق اشاره نمود که نظام تأمین اجتماعی و بیمه های اجتماعی در ایران اهمیت ویژه ای داشته و اصل 29 قانون اساسی به آن اختصاص یافته و در قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی و برنامه های چهارم و پنجم توسعه اجرای بیمه های اجتماعی در سطح جوامع روستایی و عشایری مورد تأکید قرار گرفته است.

وی جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها، کاهش اختلاف طبقاتی و بالا بردنسطح زندگی روستاییان و عشایر، تأمین امنیت اجتماعی و بازتوزیع عادلانه درآمد رااز اهداف نظام تأمین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی عنوان کرد.

غریوی جامعه هدف صندوق را روستاییان، عشایر و کشاورزان غیر ساکن در روستا، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر بر درون شهری و روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر و کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام پزشکی که از اقشار کم درآمد جامعه هستند از برکات صندوق یاد شده دانسته و پرداخت دو برابر سهم بیمه شده توسط دولت، امکان لغو انتقال سوابق بیمه شده و دریافت مستمری بیمه پس از 15 سال پرداخت حق بیمهو داشتن 65 سال سن را از ویژگی های حمایتی صندوق اعلام نمود.

وی تصریح کرد: در صورتی که عضو صندوق در جریان حادثه ناشی از کار فوت کند افراد واجد شرایط تحت تکفل به شرط اینکه یکسال سابقه پرداخت حق بیمه وجود داشته باشد و 90 روز حق بیمه سال آخر هم پرداخت شده باشد مستمری بازماندگان پرداخت خواهد شد.

غریوی عنوان کرد: در صورت وقوع حادثه ناشی از کار به شرط داشتن یک سال سابقه پرداخت حق بیمه و واریز 90 روز حق بیمه در سال آخر منتهی به وقوع از کار افتادگی عنصر صندوق مادام العمر از مزایای مستمری از کارافتادگی کلی استفاده خواهد کرد.

در ادامه عباسی مدیر صندوق بیمه تأمین اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان ضمن تشکر از حضور مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان در محل نمایندگی صندوق، کل اعضای بیمه شدگان صندوق را 38920 نفر و تعدادکارگزاریهای صندوق در استان را 48 نفر و تعداد از کار افتادگی کلی را 168 نفر و تعداد مستمری بگیران بازماندگان افراد متوفی را 865 نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به ابنکه علی رغم کمبود نیرو خدمات به جامعه هدف به نحو مطلوب انجام میگیرد از پیگیری صندوق برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز والکترونیکی نمودن خدمات در آینده خبر داد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید