اخبار

چهارمین جلسه هم اندیشی بازرسان کار استان زنجان برگزار شد

چهارمین جلسه هم اندیشی بازرسان کار استان زنجان برگزار شد
مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری چهارمین جلسه هم اندیشی بازرسان کار استان زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، هومن امیدوار در این جلسه ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در جلسه بر لزوم اجرای بازرسیهای یورشی، کمیته راهبری ایمن و آیین نامه های بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاهها و ایمنی پیمانکاران تأکید نمود.

در ادامه مهدی لطفی فر رئیس بازرسی کار استان زنجان با توضیح در خصوص روش های اجرائی آیین نامه های مذکور درباره بازرسی های یورشی اظهار کرد: وفق مکاتبات صورت گرفته از طرف وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی و برنامه تنظیم شده توسط بازرسی کار اداره کل، کلیه بازرسان می بایست با هماهنگی ارگانهای ذکر شده از قبیل دادگستری، صدا و سیما، صنعت، معدن و تجارت و غیره نسبت به بازرسی کارگاهها در روزهای سه شنبه هر هفته اقدام نمایند.

لطفی فر درباره شناسایی کارگاههای پرخطر گفت: کلیه بازرسان کار در زمان بازرسی در صورت شناسایی کارگاههای پر خطر مورد را با تعیین الویت بازرسی مجدد ثبت نمایند.

وی با اشاره به بکارگیری مسئولین ایمنی در کارگاهها اظهار کرد: کلیه کارگاههای ملزم به بکارگیری مسئول ایمنی واجد صلاحیت از اداره کل متبوع می باشند که در کارگاههای بالای 25 نفر مسئول ایمنی و بهداشت نمی توانند یک نفر باشند.

رئیس بازرسی کار استان در پایان با تأکید بر ایمنی امور پیمانکاری تصریح کرد: با توجه به اینکه وفق آیین نامه ایمنی امور پیمانکاری، کلیه پیمانکاران ملزم به اخذ صلاحیت ایمنی از ادارات کل می باشند که این مورد در زمان بازرسی از کارگاهها مد نظر قرار میگیرد.

۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید