اخبار

85 درصد جمعیت زنجان عضو تعاونی هستند

85 درصد جمعیت زنجان عضو تعاونی هستند
مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: حدود 85 درصد از جمعیت زنجان عضو تعاونی‌ها هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، موسی متوسلین شنبه شب در مراسم پنجمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان اظهار داشت: در حال حاضر 3 هزار و 100 تعاونی با مجموع اعضای 193هزار نفر و با اشتغالزایی 32 هزار نفر در استان زنجان فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم دولت خدمتگزار واگذاری سهم عدالت در کشور است، تصریح کرد: در زمینه واگذاری سهام عدالت در استان هفت شرکت تعاونی سهام عدالت در هفت شهرستان استان تشکیل شده است.
وی واگذاری سهام عدالت را در راستای فقر زدایی و توسعه فرهنگ سهام داری در کشور برشمرد و گفت: این اقدام یکی از اقدامات مهم دولت است که در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، عدالت اجتماعی و حمایت از دهک‌های پایین جامعه انجام گرفته است.
وی در ادامه تعداد اعضای تعاونی‌های سهام عدالت در استان را 630 هزار نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب اعضای دیگر تعاونی‌های استان و با توجه به جمعیت حدود یک میلیون نفری استان در حدود 85 درصد جمعیت استان در تعاونی‌ها مختلف عضویت دارند.
مدیرکل تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه از یک سال گذشته ادارات تعاونی شهرستان‌های طارم، ماهنشان و ایجرود راه‌اندازی شده است، افزود: در حاضر در همه شهرستان‌های استان ادارات تعاون راه‌اندازی شده‌اند که اقدام خوبی در راستای فعال سازی بخش تعاون و حمایت از این بخش است.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه سالانه 5 هزار نفر به شمار اعضای تعاونی‌های استان افزوده می‌شود، افزود: همچنین سالانه 300 تعاونی در استان زنجان تشکیل می‌شود.
متوسلین کیفیت ایجاد تعاونی‌ها را مهم‌تر از کمیت آنها برشمرد و گفت: هدف اداره کل تعاون استان به هیچ وجه افزایش کمی تعاونی‌ها نیست.
مدیرکل تعاون استان زنجان نظارت بر تعاونی‌ها را از اقداماتی اداره کل تعاون استان در راستای حمایت از تعاونی‌ها برشمرد و گفت: نظارت بر تعاونی‌ها موجب رونق بخش تعاون شده است.
وی با بیان اینکه حمایت‌های خوبی از بخش تعاون در کشور صورت می‌گیرد، افزود: حمایت از تعاونی‌ها موجب رونق بیش از پیش این بخش است که باید این حمایت‌ها ادامه داشته باشد.

۱۵ شهریور ۱۳۸۹ ۱۰:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید