اخبار

برگزاری نشست تخصصی در خصوص تبیین اقتصاد مقاومتی به مناسبت دهه مبارک فجر

برگزاری نشست تخصصی در خصوص تبیین اقتصاد مقاومتی به مناسبت دهه مبارک فجر
مدیر رفاه و امور اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر،نشست تخصصی در خصوص تبیین اقتصاد مقاومتی در محل کارخانه شرکت خالص سازان با حضور رئیس کانون کارفرمایان زنجان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، در این نشست مجتبی بازرگان ضمن تبریک دهه مبارک فجر و گرامیداشت این دهه، هدف از برگزاری این نشست ها را بررسی تخصصی و افزایش اطلاعات و آگاهی جامعه از اقتصاد مقاومتی و ویژگی ها و منافعی که از قبال اقتصاد مقاومتی برای جامعه بدست می آید، عنوان نمود.

بازرگان در ادامه از آمادگی حوزه رفاه و امور اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان برای خدمت رسانی به جامعه هدف خبر داد.

وی تصریح کرد: وجود مجموعه های فرهنگی و ورزشی، تفریحی کارگران در کل استان و شهرستانها یک مزیت به حساب می آید و برای در اختیار قرار دادن امکانات و تجهیزات این اماکن ورزشی برای کارگران زحمت کش و جامعه هدف هیچ مشکلی وجود ندارد و کارگان میتوانند بدون هیچ مشکلی از این امکانات ورزشی استفاده نمایند.

در ادامه سلطانی رئیس کانون کارفرمایان استان به تشریح اقتصاد مقاومتی پرداخته و اظهار کرد: هدف نهایی و اساسی اقتصاد مقاومتی، این است که کشور از جهت اقتصادی مقاوم شود و بتواند در مقابل توطئه های دشمنان مقاومت نماید.این مسئله مهم ترین نقطه افتراق اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی است. اقتصاد ریاضتی با فشار به مردم و اقتصاد داخلی و حتی کاهش برنامه های توسعه ای کشور، سعی می نماید کشورهای دیگر را راضی کند. این کشورها اگرچه در ظاهر ممکن است دشمن هم تلقی نشوند اما حداقل موضوع این است که قدر مسلم از نظر اقتصادی رقیب هستند و امروزه همگان می دانند که رقابت در عرصه اقتصاد تفاوت چندانی با جنگ در عرصه نظامی ندارد. چه بسا تبعات شکست در رقابت اقتصادی بسیار وسیع تر و مخرب تر برای یک کشور باشد.

سلطانی با اشاره به شاخص های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: تجمل گرایی یکی از معضلات اصلی در حال حاضر جامعه ما می باشد زیرا که تجمل گرایی راه مصرف زدگی را هموار می کند و سرانجام، انگیزه تولید را از جامعه می گیرد. وقتی جامعه ای به اسراف و تجمل گرایی پرداخت و آزادانه و بدون کنترل به مصرف کننده صِرف تبدیل شد، به تدریج از قدرت تولید آن کاسته می شود

 

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید