اخبار

ارائه عملکرد شفاف تعاونیها موجب تحقق و گسترش آن می شود

ارائه عملکرد شفاف تعاونیها موجب تحقق و گسترش آن می شود
استاندار زنجان گفت: هیچ تعاونی محقق نخواهد شد مگر اینکه عملکرد آن به طور شفاف به مردم ارائه شود، لذا به واسطه همین امر امروز شاهد استقبال خوب مردم در ایفای نقش اقتصادی خود در قالب تعاونی‌ها برای کشور هستیم

 به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، محمد رئوفی‌نژاد در آئین تجلیل از تعاونی‌های برتر و تعاونگران نمونه استان زنجان، با بیان اینکه هدف اصلی تعاونی‌ها جذب و فعال کردن اقشار مختلف مردم است، افزود: امیدواریم در هفته تعاون شاهد افزایش ظرفیت این بخش در استان باشیم.

 وی با تأکید بر اینکه دولت نهم و دهم اهتمام ویژه‌ای به اصل 44 قانون اساسی داشته است ادامه داد: پیش از این سایر دولت‌ها به دلایل مختلف سراغ این اصل نمی‌رفتند، اما دولت نهم و دهم حرکت بسیار وسیعی را برای فعال سازی بخش تعاون در اقتصاد کشور انجام داد.
 
رئوفی‌نژاد با اعلام اینکه امروز برای تحقق 25 درصد سهم تعاون از اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی‌های لازم و هدف‌گذاری‌های مشخص در حال اجراست، افزود: 80 درصد اقتصاد باید در دست مردم باشد، به همین خاطر امروز یک فرهنگسازی مناسب در مسیر واگذاری، باعث ایجاد اعتماد در مردم نسبت به بخش خصوصی و تعاونی‌های شده است.
 
استاندار زنجان  ادامه داد: اگر امروز دولت مصمم است تا 25 درصد از اقتصاد کشور را در قالب تعاونی‌ها به مردم واگذار کند، این مهم با ایجاد بستری سالم مهیا شده است و دلیل اصلی آن نیز فرهنگسازی مناسب در این زمینه است زیرا اگر بنا بود در راستای فرهنگ دولتهای قبل در این رابطه حرکت کنیم، قطع یقین به جایی نمی‌رسیدیم.
 
رئوفی نژاد لزوم شفاف‌سازی عملکرد تعاونی‌ها در راستای جلب اعتماد مردم را که سرمایه‌های اصلی این بخش هستند، خواستار شد و گفت: هیچ تعاونی محقق نخواهد شد، مگر اینکه عملکرد آن به طور شفاف به مردم ارائه شود، لذا به واسطه همین امر امروز شاهد استقبال خوب مردم در ایفای نقش اقتصادی خود در قالب تعاونی‌ها برای کشور هستیم.
 
وی  یکی از دلایل اصلی ایجاد تعاونی‌های متعدد در سطح کشور را سوق دادن اکثر حرکتهای اقتصادی به سمت تعاونی‌ها دانست و افزود: در استان زنجان توجه و حرکت جدی و عملیاتی در راستای تشکیل تعاونی‌ها صورت گرفته است و با توجه به اینکه تعاون به عنوان سومین بخش اقتصاد کشور تلقی می شود، لذا همه در قبال حمایت و پشتیبانی از تعاونی‌ها مسئولند.
 
رئوفی نژاد از تعاون به عنوان بخشی که می‌تواند عدالت اجتماعی را به ارمغان بیاورد عنوان کرد و گفت: اگر تعاونی‌ها نتوانند از فرصت و ظرفیت به وجود آمده به موقع و درست استفاده کنند، به طور حتم در جلب اعتماد مردم نیز موفق نخواهد بود، لذا از حمایت دولت نیز بی‌نصیب خواهند ماند.
 
استاندار زنجان افزود: با ساز و کار مناسبی که در استان زنجان برای تشکیل تعاونی‌ها فراهم شده است، از این پس هر تعاونی باید در مدت کمتر از یک هفته در این استان تشکیل شود
۱۵ شهریور ۱۳۸۹ ۱۰:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید