اخبار

آمار اشتغال در سطح استان رو به رشد است

آمار اشتغال در سطح استان رو به رشد است
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه تعداد کارگاه‌های فعال در سطح استان در طول شهریور تا آذر امسال، 126 واحد افزایش یافته، گفت: آمار اشتغال رو به رشد است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، مسعود علیاری در نشست خبری با بیان اینکه در طول شهریور تا آذر امسال، تعداد کارگاه‌های فعال از 12 هزار و 969 واحد به 13 هزار و 95 واحد  افزایش یافته است، اظهار کرد: یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی، برخورداری از نظام مطلوب تامین اجتماعی است؛ به عبارتی هرچه تعداد بیشتری از افراد جامعه تحت پوشش نظام تامین‌اجتماعی باشند، به همان میزان در پیشرفت جامعه خود تاثیرگذار خواهند بود. این در حالی است که امروزه حدود 43 میلیون نفر در سطح کشور، تحت پوشش ییمه تامین اجتماعی هستند.

این مسئول با بیان اینکه مجموع افراد تحت پوشش تامین‌اجتماعی در سال 56، فقط یک میلیون و 772 هزار نفر بود، ادامه داد: تعداد بیمه شده‌های اصلی در سراسر کشور، 13 میلیون نفر است و 3 میلیون نفر نیز مستمری دریافت می‌کنند. ولی تعداد مستمری‌بگیران در سال 56 فقط 79 هزار و 372 نفر بود.

 وی با تاکید بر اینکه یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی، افزایش چشم‌گیر تعداد بیمه شده‌ها است، افزود: در طول شهریور تا آذر امسال، تعداد بیمه شده‌های اجباری استان زنجان از 104 هزار نفر به 107 هزار و 28 نفر افزایش یافته است و این میزان افزایش، از دستاوردهای جلسات اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید به شمار می‌رود.

علیاری با اشاره به افزودن 3 کارگزاری بیمه به کارگزاری‌های استان در طول ایام‌الله دهه‌فجر امسال، تصریح کرد: زنان تحت پوشش بیمه خانه‌داری می‌توانند با 20 سال سابقه و 55 سال سن، 30 سال سابقه و 45 سال سن و یا اینکه 10 سال سابقه و 55 سال سن به نسبت 10 سی‌ام بازنشست شوند. این در حالی است که خوشبختانه ماه گذشته تعداد 500 نفر به تعداد زنان تحت پوشش بیمه خانه‌داری افزوده شده است.

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به اعزام 620 نفر از مستمری‌بگیران به مشهد مقدس در طول امسال، خاطرنشان‌ کرد: خوشبختانه امسال برای 530 هزار نفر از جمعیت استان زنجان، شماره ssn صادر شد. در خصوص اجرای طرح پرونده الکترونیکی نیز تجهیزات لازم خریداری شده و قصد داریم که پرونده همه بیمه شده‌ها را الکترونیکی کنیم.

وی با اشاره به افزایش 74 درصدی مستمری بازنشسته‌ها در طول فعالیت دولت تدبیر و امید، یادآور شد: زنان ایرانی ساکن در سایر کشورها می‌توانند تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار بگیرند. همچنین طلاب و روحانیونی هم که در سایر کشورها فعالیت می‌کنند می‌توانند تحت پوشش بیمه مشاغل آزاد قرار بگیرند.

 

۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید