اخبار

جمعیت سالمندی کشور به 20 درصد می‌رسد

جمعیت سالمندی کشور به 20 درصد می‌رسد
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا 10 سال آینده جمعیت سالمندی کشور به 20 درصد می‌رسد،

انوشیروان محسنی بندپی اظهار کرد: یکی از راهبردهای سازمان بهزیستی در کشور واگذاری مسؤولیت‌های خود به بخش خصوصی است، چرا که به تنهایی از عهده آن بر نمی‌آید.

وی ادامه داد: سازمان بهزیستی عهده‌دار، یار و مددکار کسانی است که در جامعه بر اثر نابرابری‌های ایجاد شده دچار مشکل شده‌اند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: بهزیستی به خیران به عنوان شرکای اجتماعی بهزیستی نگاه کرده و آن‌ها را یار و مددکار خود می‌داند.

بندپی با بیان اینکه بهزیستی تنها دستگاهی است که بیشتر تصدی‌های خود را واگذار کرده است، ادامه داد: بهزیستی از این واگذاری منفعت کرده است.

وی با اشاره به اینکه در مراکز خصوصی شرایطی فراهم شده که فضای فیزیکی و خدمات مطلوب به جامعه هدف بهزیستی به صورت مطلوب ارائه شود، بیان کرد: این مراکز خدمات را از دولتی‌ها با کیفیت‌تر و استانداردتر ارائه می‌دهند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بهزیستی برای مجموعه هفت باغ مهربانی به لحاظ حقوقی و قانونی آنچه در توان دارد را فراهم می‌کند، تاکید کرد: بهزیستی قدردان افرادی است که چنین نیت‌هایی را در راستای ارائه خدمات به مددجویان دارد.

محسنی بندپی با بیان اینکه جمعیت سالمندان در حال افزایش است، عنوان کرد: هم‌اکنون 8.2 درصد جمعیت کشور سالمند هستند.

وی با اشاره به اینکه تا 10 سال آینده جمعیت سالمندی به 20 درصد می‌رسد، اضافه کرد: تا 20 سال دیگر جمعیت افراد زیر 10 سال و سالمندان یکی می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صنعتی شدن موجب شده چسبندگی در خانواده‌ها کاهش یابد، اظهار کرد: هر چه مراکز نگهداری کودکان را توسعه دهیم باز کم است.
بندپی ابراز امیدواری کرد: تلاش شود استان زنجان به عنوان یک قطب ارائه خدمات تخصصی برای سالمندان و معلولان تبدیل شود.

 

۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید