اخبار

۶۰۰۰ نفر با اجرای طرح تکاپو در استان زنجان صاحب شغل می‌شوند‌

۶۰۰۰ نفر با اجرای طرح تکاپو در استان زنجان صاحب شغل می‌شوند‌
مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با اجرای طرح تکاپو برای ۶ هزار نفر فرصت شغلی شدید ایجاد می‌شود و ۱۹ درصد از افراد بیکار استان زنجان از فهرست بیکاران خارج می‌شوند.

 

احمد غریوی اظهار داشت: طرح تکاپو در معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلید خورده و کارگزار طرح تکاپو از استان زنجان به وزارتخانه معرفی شده است.

وی با اشاره به تعریف رسته‌های مختلفی که امکان ایجاد شغل جدید در آنها وجود دارد، ابراز کرد: پنج نفر از مدیران رسته‌ها نیز برای شرکت در دروه‌های آموزشی به وزارتخانه معرفی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: قرار است با اجرای طرح تکاپو برای 6 هزار نفر فرصت شغلی جدیدی ایجاد شود که این رقم 19 درصد از بیکاران استان زنجان را شامل می‌شود.

وی حوزه آی.تی را نخستین اولویت برای ایجاد فرصت‌های شغلی در استان زنجان عنوان کرد و افزود: هماهنگی‌های اولیه با اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده و این اداره به عنوان متولی رسته آی.تی و پیگیری برنامه‌های آن انتخاب شده است.

غریوی بیان کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی در طرح تکاپو با تکیه بر ظرفیت‌ها و مزیت‌های هر منطقه انجام می‌شود و باید نیروی انسانی توانمند، استعدادهای بومی هر منطقه و مواردی از این دست در آن در نظر گرفته شود.

وی ابراز کرد: بر اساس ظرفیت‌های بومی، خوشه کفش به‌عنوان یک مزیت برای شهر هیدج محسوب می‌شود و خوشه فرش نیز ظرفیت مناسبی را در شهرستان خدابنده دارا است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: طرح تکاپو در کمیته‌های اشتغال شهرستان‌های طارم، زنجان و خرمدره مطرح شده و با ارسال نامه‌ای به دفتر امور اقتصادی استانداری زنجان از دستگاههای اجرایی درخواست همکاری با مجریان این طرح و ارائه اطلاعات مروبط شده است.

 

۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید