اخبار

مقرری بگیران بیمه بیکاری کاهش داشته است

مقرری بگیران بیمه بیکاری کاهش داشته است
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر با اشاره به وجود هزار و ۶۲ نفر مقرری بگیر در ابتدای سالجاری ، گفت: در حال حاضر مقرری بگیران بیمه بیکاری کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمد علی انباری در نهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان در شهرستان ابهر اظهار کرد: اداره کار این شهرستان با تعداد 3 بازرس در ۱۱ ماه گذشته هزار و ۶۵۰ مورد بازرسی از واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی شهرستان ابهر انجام داده است.

وی تعداد کارجویان مراجعه کننده به کاریابی ها و اداره کار شهرستان ابهر طی مدت یاد شده را ۴هزار و ۱۶ نفر عنوان کرد و یادآور شد: از این تعداد، ۸۷۱نفر در واحدهای صنعتی شهرستان جذب کار شده اند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری ابتدای سالجاری را هزار و ۶۲ نفر اعلام کرد و افزود: طی ۱۱ ماه گذشته این تعداد به ۸۹۷ نفر کاهش یافته است و پیش بینی می شود با راه اندازی مجدد گروه صنعتی نیکو، دست کم ۳۰۰ نفر از آمار یاد شده کاهش یابد.

انباری اظهار داشت: ۹۲۶ پرونده شکایت واصله به این اداره، در ۳ شعبه تشخیص و یک شعبه حل اختلاف این شهرستان طی ۱۱ ماه گذشته مورد بررسی قرار گرفته است.

وی سیاست اصلی اداره کار شهرستان ابهر در رسیدگی به شکایات را سازش کارفرما با کارگران اعلام کرد و گفت: وقتی از نزدیک با کارگران برخورد می کنی، متوجه می شوی که آنها بیشتر از کارفرماها ناراضی هستند.

 انباری تعداد شرکت های تعاونی ثبت شده در سالجاری را ۷ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: طی بازرسی های صورت گرفته از ۷۰۰ شرکت تعاونی این شهرستان، ۹۵ شرکت فعال شناسایی شده و دستور انحلال مابقی آنها صادر گردید.

 

۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید