اخبار

نهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان برگزار شد

نهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان برگزار شد
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری نهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان به میزبانی فرماندار شهرستان ابهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تعداد مقرری بگیران در گذشته 3 هزار و 540 نفر بوده که پیش بینی می شد این تعداد در سال 95 به 7 هزار نفر افزایش یابد، که با تدبیر و کمک کمیته های موجود نه فقط این میزان افزایش نیافت بلکه تعداد مقرری بگیران را به 3 هزار و 200 نفر کاهش دادیم.

احمد غریوی روز پنجشنبه در ستاد تعاون، کار و رفا اجتماعی شهرستان ابهر اظهار کرد: یک هزار و 526 تعاونی فعال در استان زنجان ثبت شده است.

وی یادآورشد: 2 اتاق تعاون در استان زنجان وجود دارد و 32 اتحادیه فعال نیز امور مربوط به تعاونی های استان را مدیریت می کنند.

مدیر کل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان تاکید کرد: 3 هزار و 384 مورد دادخواست در هیات های حل اختلاف رسیدگی شد که تعداد قابل توجهی از این موارد منجر به سازش شد.

وی با اشاره به تشکل های کارگر و کارفرمایی استان که برای نخستین بار در سال 93 شکل گرفت، تاکید کرد: در زمان حاضر، 157 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان زنجان وجود دارد.

غریوی با اشاره به وظیفه بازرسان و اعمال نظارت های قانونی بر محیط کار، یادآورشد: در این زمینه 5 هزار و 558 مورد بازرسی از محیط های کاری انجام شده است.

وی با بیان اینکه 11 هزار و 300 نفر ساعت نیز کلاس های آموزشی برای پیمانکاران برگزار شده است، تاکید کرد: 190 کمیته بهداشت کار وظیفه نظارت و بازرسی از محیط های کاری دارند.

مدیر کل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: در حوزه امور اجتماعی 89 خانه بهداشت کارگری در سطح استان ایجاد شده که 22 هزار و 547 نفر از این خانه های بهداشت استفاده می کنند.

۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید