اخبار

مرحله دوم طرح«حلقه مهربانی» در زنجان اجرایی می‌شود

مرحله دوم طرح«حلقه مهربانی» در زنجان اجرایی می‌شود
مدیر رفاه و امور اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از اجرایی شدن مرحله دوم طرح«حلقه مهربانی» در زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، مجتبی بازرگان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح حلقه مهربانی با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، کمیته امداد استان زنجان، اداره کل بهزیستی و شرکت پست اجرایی می‌شود، افزود: در قالب طرح «حلقه مهربانی» اهدای وسایل خانگی مازاد با همکاری شرکت پست جمهوری اسلامی ایران اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: طرح حلقه مهربانی با هدف ترویج فرهنگ خیر جمعی و برآورده شدن بخشی از نیاز خانواده‌های نیازمند با اهدای لوازم خانوادگی نیکوکاران و خیران به خانواده‌های نیازمند و استفاده مجدد از آنها اجرایی می‌شود.

بازرگان ادامه داد: در قالب این طرح اشخاص حقیقی وسایل خانگی مازاد خود را به فرد نیازمند که زیرپوشش دستگاه حمایتی و یا مددجوی مؤسسه خیریه بوده اهدا خواهد کرد.

وی اظهار کرد: در این بین مؤسسه خیریه‌ای واسطه‌ای است که با مجوز سازمان بهزیستی تأسیس شده است و اداره کل پست نیز اقدامات مربوط به رساندن لوازم خانگی به دست نیازمندان را انجام می‌دهد.

بازرگان تأکید کرد: برای مشارکت خیران و علاقه‌مندان در این طرح سامانه‌‌ای به منظور تهیه لیست خانواده‌های نیازمند، معاونت رفاه اقدام به طراحی و راه‌اندازی سامانه‌ای به آدرس samanehrefah.ir برای ثبت اطلاعات نیازمندان کرده و اهداکنندگان نیز با ارسال کلمه "سلام" به شماره 20006449 نوع وسیله اهدایی خود را مشخص کنند.

مدیر امور رفاه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار کرد: طرح حلقه مهربانی در راستای ترویج فرهنگ کمک و دستگیری از نیازمندان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه احسان و نیکوکاری در اسلام دارای جایگاه والایی است، اضافه کرد: در روند کمک به نیازمندان در طرح «حلقه مهربانی»، نیازمند نیاز به ثبت در سامانه ندارد و افرادی که می‌خواهند آن کالاهایی که مورد نیاز نیست را اهدا کند در سامانه ثبت میکنند.

مدیر امور رفاه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه نظارت و ارزیابی طرح بر عهده معاونت کار و رفاه اجتماعی استان است، تصریح کرد: هدف از اجرای مرحله دوم این طرح کمک به نیازمندان در آستانه عید نوروز است،

بازرگان اضافه کرد: در ایام نزدیک عید نوروز معمولا خانواده‌های ایرانی به حسب تعویض کالاهای منزل و همچنین کمک به نیازمندان ظرفیت زیادی در کمک به نیازمندان دارند که باید از آنها استفاده شود

 

۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید