اخبار

دیدار سرپرست اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان با رئیس و اعضای کانون کارآفرینان استان زنجان

دیدار سرپرست اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان با رئیس و اعضای کانون کارآفرینان استان زنجان
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از دیدار سرپرست اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان زنجان با رئیس و اعضای کانون کارآفرینان استان زنجان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، در این دیدار محمدرضا یوسفی سرپرست اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در راستای کشف و بهره گیری مطلوب از ظرفیتهای نهفته کارآفرینان و نیز انسجام بخشی به فعالیتهای حوزه کارآفرینی در استان از طریق تعامل مستمر بین مدیران ارگانهای دولتی با کارآفرینان در جهت تصمیم سازی و پیشبرد برنامه های توسعه ای استان، کانون کارآفرینان استان ایجاد گشته تا گامی بلند در جهت اشاعه و اعتلای فرهنگ کارآفرینی و نیل به توسعه پایدار استان برداشته شود.

وی تصریح کرد: هدف گذاری شده است تا در کانون کارآفرینان، اتاق فکری با همکاری اساتید دانشگاهی و کارآفرینان برتر و موفق ایجاد شود تا در این اتاق فکر تصمیمات عملی در حوزه کارآفرینی اتخاذ شود.

یوسفی تصریح کرد: این اتاق فکر محلی برای مشاوره و هدایت تصمیمات و استفاده از ظرفیت های استان برای کمک به سرمایه گذاران و ایده پردازان استان خواهد شد.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت نمایندگان و مجمع نمایندگان استان برای پیشبرد اهداف استان عنوان نمود: 8 مرکز مشاوره کارآفرینی با مجوز در استان وجود دارد که هریک از این مراکز در یک حوزه و رشته خاصی مشغول فعالیت می باشند.

در ادامه جعفری کارشناس مسئول امور کارآفرینی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان به توضیح دستورالعمل فعالیت کانون کارآفرینان استانها پرداخته و تصریح کرد: کانون کارآفرینان مجموعه­ ای است متشکل از کارآفرینان برتر، صاحبنظران و کارشناسان حوزه کارآفرینی استان که بطور مستقل و غیردولتی بعنوان اتاق فکر حوزه کارآفرینی استان به منظور تحقق بخشیدن به اهداف و وظایف لایحه پیشنهادی «سازمان نظام کارآفرینی جمهوری اسلامی ایران»  تشکیل می‌گردد.

وی با بیان اینکه کانون در پی این می باشد که توان تک تک افراد بخش دولتی و خصوصی و کارآفرینان را در یکجا جمع کند، اهداف کانون کانون کارآفرینان را طبق دستور العمل: ایجاد نظام مدیریت یکپارچه راهبردی در توسعه کارآفرینی استان، کشف و بهرهگیری مطلوب از ظرفیت‌های نهفته کارآفرینان استان، انسجام بخشی به کارآفرینی متناسب بانیازهای توسعه استانی و ملی، نهادینهسازی فرهنگ کارآفرینی در جامعه و تقویت نهادهای پشتیبانیکننده توسعه کارآفرینی، کشف و بهره‌گیری از تمامی ظرفیتهای نهفته و موجود مناطق و استانها به ویژه در عرصه مزیتهای نسبی در امر توسعه کارآفرینی، تعامل مستمر بین مدیران و کارشناسان ارگانهای حاکمیتی با کارآفرینان بخش غیر دولتی در جهت تصمیم سازی و پیشبرد برنامه های توسعه استان و کشور عنوان نمود.

جعفری با اشاره به اینکه فعالیت های کانون به 2 صورت فعالیتهای شکلی و فعالیت های کیفی انجام میگیرد اظهار کرد: 470 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت توسط بنیاد برکت در اختیار کارآفرینان کشور قرار داده شده است که سهم استان از این تسهیلات بسیار اندک می باشد که یکی از اهداف کانون استان کمک به کارآفرینان برای جذب این تسهیلات می باشد.

وی یکی از اهداف صریح کانون را حمایت از شرکت های دانش بنیان استان عنوان کرد چرا که سهم استان از شرکت های دانش بنیان در کشور کم می باشد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید