اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی نحوه برخورد با کودکان تک والدی در زنجان

برگزاری کارگاه آموزشی نحوه برخورد با کودکان تک والدی در زنجان
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: دوره رایگان شیوه صحیح برخورد با کودکان و نوجوانان تک والدی در بهزیستی استان زنجان برگزار شد. ​
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، سلمان حسینی اظهار داشت: این دوره آموزشی برای 30 نفر از والدینی که قبلا" طلاق گرفته و یا متقاضی طلاق بوده و سرپرستی فرزندان را برعهده دارند برگزار شده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این دوره آموزشی تصریح کرد: آگاه سازی و آموزش جامعه هدف با شیوه های صحیح فرزند پروری تک والدی و برخورد درست با کودکان و نوجوانان به منظور کاهش آسیبهای ناشی از طلاق از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی بوده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان افزود: این آموزش ها در راستای حمایت از این والدین در مقابل رفتارهای نامطلوب و پرخاشگرانه است که توسط دفتر امور آسیب دیدگان با همکاری کلینیک مددکاری طلوع مهر در شهرستان زنجان برگزار شده است.وی تاکید کرد: با تامین اعتبارات چنین دوره هایی در سایر شهرستانها نیز برگزار خواهد شد.

حسینی با اشاره به مباحث آموزشی ارائه شده در این دوره خاطرنشان کرد: تاثیر طلاق در فرزندان به صورت عاطفی، شناختی و رفتاری، عوامل سازگاری کودکان با مسئله طلاق، تبیین عوامل فردی ، محیطی و خانودگی در برخورد با طلاق و نحوه مواجه کودکان با این امر از جمله مباحث ارائه شده در این کارگاه یک روزه بوده است.

 

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید