اخبار

اولین جلسه ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر برگزار شد

اولین جلسه ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر برگزار شد
مدیر روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری اولین جلسه ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگرخبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان زنجان در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید با اشاره به نامگذاری اول مِی هر سال مصادف با 11 اردیبهشت ماه به عنوان روز جهانی کاروکارگر، به توضیح فلسفه نام گذاری این روز به عنوان روز جهانی کاروکارگر و اتفاقات روز اول مِه سال 1886 در شیکاگو پرداخت.

یوسفی با اشاره به دیدگاه اسلام و نگاه ائمه به کاروکارگر تصریح کرد: از نظر ائمه اطهار (ع) کار و کوشش کارگر مانند جهاد در راه خداست.

وی با بیان اینکه کارگر به عنوان نیروی مولد، نیروی با ارزشی برای کشور و عرصه تولید می باشد اظهار کرد: کارگران در دوران 8 سال جنگ تحمیلی با حضور در جبهه ها به و ظایف خود عمل کردند و بعد از جنگ تحمیلی نیز در دوران سازندگی کشور حضور و نقش بسیار ارزشمندی را ایفا کردند.

یوسفی ادامه داد: کارگران در دوران تحریم ها نیز نقش خود را به خوبی ایفا کردن و تحریم ها این قشر زحمت کش جامعه را از اهدافشان دور نکرد باعث دلسردی آنها نشد که این گونه بود که کارگرها هیچ وقت در هیچ دورانی سنگرهای خود را ترک نکردند.

وی با بیان اینکه قانون کار جمهوری اسلامی ایران جنبه حمایتی داشته و در راستای حفظ وصیانت از نیروی ارزشمند کار تدوین گردید که این نشان از ارزش کارگر برای انقلاب و جمهوری اسلامی دارد.

یوسفی با اشاره به نامگذاری سال 96 به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از طرف مقام معظم رهبری، عنوان کرد: امروز نگاه ما به کارگر به عنوان سرمایه های ارزشمند این کشور می باشد و تمام تلاش خود را برای حمایت از کارگران و تولید کنندگان برای تحقق این امر به کار خواهیم برد.

وی تصریح کرد: ضروری است  برنامه های هفته کاروکارگر بهتر و پربار تر از سال های گذشته برگزار شود و جایگاه واقعی و ارزشمند کار وتولید به خوبی تبیین و به معنای واقعی از این قشر زحمت کش تکریم به عمل آید و برای رسیدن به این منظور از تمامی تشکل های کارگری و کارفرمایی و همه نهادهای تاثیر گذار دعوت به همکاری نموده و  استفاده از تمام ظرفیت های دستگاهها و تعامل و همکاری با آنها را خواستار شد.

۱۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۱:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید